Trudne pytania do kapituły fan clubu "Skazani na Bluesa"

Czegoś nie wiesz lub masz wątpliwości - pytaj

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
smar666

Re: TRUDNE PYTANIA DO KAPITUŁY FAN CLUBU "SKAZANI NA BLUESA"

Postautor: smar666 » pt lis 27, 2009 1:08 pm

dariusz30t pisze:I jeszcze na koniec, troszkę z innej "beczki."

Bardzo ciekawi mnie od kiedy (to czysta ciekawość) , tzw. elita Kapituły "Skazanych na bluesa" słucha Dżemu,
czy ktoś był np. w :
- Spodku w 92
- Ustroniu Gaude fest 93

Ogólnie ciekawi mnie ile osób zasiadających w Kapitule bywało na Dżemie w tych latach lub wcześniej.

Oczywiście nie chodzi mi od kiedy trafiły w ich ręce płyty Dżemu, tylko zaczęli bywać na koncertach.

Mimo wielkiego zrozumienia dla twoich argumentów tu muszę krzyknąć głośno NIE. Dla mnie najważniejsze zawsze było poszanowanie dla drugiego fana Dżemu i nie używanie argumentu - ty jesteś szczyl, nie byłeś na koncertach z Rychem więc ***** wiesz... A taki tan bije z twojej wypowiedzi...

No ale ja jako ten smarkacz nic więcej nie powiem bo na koncertach z Ryśkiem nie byłem...
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » pt lis 27, 2009 1:20 pm

"Smar666"

Ja tego nie twierdzę oraz nie piszę i nie obrażam młodszych fanów.

Uważam jednak, że jak fan club na poważnie to Ci starsi też powinni mieć swobodę wypowiedzi, a i dobrze by było
i chyba wypadało by także żeby Ci strasi też mieli mozliwość należenia do Skazanych.

Czego wcale się nie domagam, ani nie zamierzam prosić czy być traktowany na preferencyjnych warunkach.

A zadałem tylko pytanie z czystej ciekawości, bo poprostu chciałbym uzyskać taką informację.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pt lis 27, 2009 1:32 pm

dariusz30t pisze:Uważam jednak, że jak fan club na poważnie to Ci starsi też powinni mieć swobodę wypowiedzi, a i dobrze by było
i chyba wypadało by także żeby Ci strasi też mieli mozliwość należenia do Skazanych.

A czy w którymś miejscu znalazłeś informacje, iż ludzie w wieku > 30 nie są przyjmowani? Tym bardziej nikt tu nie knebluje nikomu ust. Nie mniej jednak wypowiedzi w tonie "kto z elity Kapituły był na koncercie s Riedlem" moim zdaniem są już próbą wywyższania się lub pokazania, że ten fan club nie jest "na poważnie".

Na temat zasad członkostwa chyba już się wypowiadałem - i zaznaczyłem także dlaczego obecnie są takie a nie inne warunki oraz kto je wymyślił. Co prawda fan club był zakładany głównie przez ludzi w wieku poniżej 30 lat, lecz zawsze był zorientowany na dużo szerszy 'target" jeśli rozpatrujemy tu kwestię wieku. Jeśli nie wierzysz na słowo to zapraszam na najbliższe spotkanie.

I nic na to nie poradzę, że "Skazanych na Bluesa" założyli młodsi ludzie. Przecież nikt nie bronił starszym zrobienia tego wcześniej... Jednak z argumentami pokroju powyższego cytatu nie mogę się zgodzić bo nie są zgodne z prawdą.
boston

Postautor: boston » pt lis 27, 2009 2:06 pm

Może to nie ma żadnego znaczenia ale w pełni popieram smara666. Argumenty związane z wiekiem są zupełnie bez sensu. To "elita" kapituły wymyśliła i założyła ten FC. To była w pełni ich inicjatywa pomimo tego, że w życiu nie słyszeli na żywo Ryśka.
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pt lis 27, 2009 2:54 pm

boston pisze:Argumenty związane z wiekiem są zupełnie bez sensu. To "elita" kapituły wymyśliła i założyła ten FC. To była w pełni ich inicjatywa pomimo tego, że w życiu nie słyszeli na żywo Ryśka.

No i tego też nie byłbym w 100% pewien, bo o ile się nie mylę to kilka z tych osób chyba miało okazję widzieć koncert z Ryśkiem. Ale to już Jacek musiałby coś powiedzieć na ten temat :wink:
gola72

Postautor: gola72 » pt lis 27, 2009 6:07 pm

:D :arrow:
Ostatnio zmieniony pt gru 17, 2010 12:36 pm przez gola72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » pt lis 27, 2009 7:32 pm

Witam.

Przepraszam bardzo, wydaje mi się, że to nie ja zachowuję się jak "totalny beton" i "mur berliński" (będący kiedyś nie do zburzenia, ale w końcu padł) nie przyjmując żadnych innych argumentów.

Przede wszystkim, zauważyłem (przepraszam jeszcze raz bez obrazy), że wiele tu osób nie potrafi ze zrozumieniem czytać tego co napisałem.

Na proste pytania które zadaję otrzymuję odpowiedzi (nie od wszystkich), ale łatwo się domyśleć, że chyba od tych aktywnych Skazanych przesycone agresją, a tu nie tędy droga do rzeczowej rozmowy.

Uważam tylko, co jeszcze raz podkreślam, że według typowej definicji fan clubu zespołu muzycznego, jako grupy, rzeszy osób, skupionych wokół tego zespołu będącego w gestii ich zainteresowań, fan club Skazanych zamiast być społecznością otwartą na pozyskiwanie nowych członków jest społecznością bardzo zamkniętą.

Tu pytam np. o inicjatywę Skazanych do pozyskiwania nowych członków poprzez zorganizowanie spotkania ze wszystkimi chętnymi zainteresowanymi przyjęciem, bo jakoś mi tego brak.
A nie tylko spotkań w swoim zamkniętym gronie.

A gdzie udział fan clubu Skazanych w tych szczytnych, chwalebnych inicjatywach, w których bierze Dżem, prosty przykład koncertu w Zabrzu.

Można by tu jeszcze dyskutować w nieskończoność, ale chyba nie o to chodzi, najlepiej najlepsze rzeczy z tej dyskusji przerodzić w czyny i wyciągnąć pozytywne wnioski.

Ja ze swej strony, choćbym i nigdy nie należał do Skazanych i tak będę chodził na koncerty Dżemu i wspierał ich wszystkie inicjatywy, jak i sam zespół poprzez częste obecności na koncertach jak i kupowanie oryginalnych płyt z różnych edycji i wydań (chociaż mam wszystkie, a po ostatnich zakupach w sklepie internetowym odnowiłem kolekcję).

Dziwi mnie tylko fakt, że to teoretycznie ja powinienem być tą osobą która ma jakieś niereformowalne podejście do definicji fan clubu, chociażby z racji wieku, a tu wręcz przeciwnie.
Pozytywnym jest fakt, że to młode osoby miały inicjatywę i założyły takowy fan club i zbudowały w okół niego pewną społeczność, ale niestety z lekkim negatywnym skutkiem bo trudno dostępną i jak pisałem wcześniej zamkniętą.

Na tą chwilę proponuję zakończyć temat.
Jestem chętny do merytorycznej, otwartej na wymianę zdań dyskusji na żywo na spotkaniu fan clubu o ile będę miał sposobność na takowe się dostać, oczywiście dyskusję pozbawioną agresji a skierowaną na rozważenie pewnych argumentów, zarówno jednej jak i drugiej strony.

Fan club powinien się kierować zasadą, polegającą na szukaniu najlepszych rozwiązań dla niego samego, a przede wszystkim z korzyścią dla samego zespołu Dżem.

Do zobaczenia na koncertach w Zabrzu, Chorzowie, może Bielsku i wielu innych.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Pozdrawiam
dariusz30t
gola72

Postautor: gola72 » pt lis 27, 2009 8:00 pm

Ostatnio zmieniony pt gru 17, 2010 12:37 pm przez gola72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pt lis 27, 2009 8:12 pm

dariusz30t pisze:Tu pytam np. o inicjatywę Skazanych do pozyskiwania nowych członków poprzez zorganizowanie spotkania ze wszystkimi chętnymi zainteresowanymi przyjęciem, bo jakoś mi tego brak.
A nie tylko spotkań w swoim zamkniętym gronie.

Ale każde spotkanie jest właśnie skierowane do każdego chętnego, więc nie wiem o co Ci chodzi. Pojawiam się na spotkaniach "Skazanych" od lutego 2005 roku i ani jedno nie było zamknięte. Każdy mógł na nie wejść - często nawet z ulicy, bo nie były organizowane żadne zapisy. Chłopie, to że obecnie trzeba się pojawić na 2 spotkaniach by zostać członkiem OFC nie jest wcale zamykaniem się na ludzi. Oczywiście, można by to uelastycznić, ale nie zgodzę się z tezą, iż spotkania są dla zamkniętej społeczności !

I nie dziw się, iż ludzie się z Tobą nie zgadzają. Zasiadłeś na bardzo wygodnej pozycji i punktujesz fan club z jego słabostek. Ja oczywiście mogę Ci przyznać w kilku kwestiach rację ( co też w tym topicu zrobiłem nie jeden raz ), ale wydaje mi się, iż z każdym postem idziesz o krok za daleko, odchodząc od merytorycznej dyskusji, a skupiając się na bezpodstawnych oskarżeniach.

Dlatego podkreślam jeszcze raz:
- spotkania nie są dla zamkniętego grona ludzi. W roku odbywają się 3-4 oficjalne spotkania i do tej pory zawsze były otwarte tzn. nie tylko dla członków OFC
- każde spotkanie jest imprezą dla "wszystkich zainteresowanych" wstąpieniem do "Skazanych"
- grono członków "Skazanych" jest zróżnicowane pod względem wieku. Od bardzo młodych nastolatków po ludzi, którym już na Abrahama śpiewano "Sto lat".

smar666
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » pt lis 27, 2009 8:18 pm

W związku z powyższym pozostaje mi cierpliwie czekać na spotkanie
na które z pewnością się udam i zadeklaruję swój akces.

PS.
A może spotkanie świąteczne z listy rezerwowych na główną.

Jak widzicie , zaakceptowałem już formułę minimum dwóch spotkań w ciągu roku.

Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich.
Tym co byli "za" dziękuję za poparcie,
tym co "przeciw" również dzięki, ponieważ jestem zawsze otwarty na każde argumenty i wyjaśnienia.

Do zobaczenia.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Pozdrawiam
dariusz30t
Awatar użytkownika
2ptac

Postautor: 2ptac » wt gru 01, 2009 11:49 pm

dodam swoje trzy groszę... trochę mnie zadziwiła roszczeniowość Twojej postawy Dariuszu. Ja już ktoryś rok z rzędu próbuje stać się członkiem OFC ale jak to bywa w życiu nie wszystko sie udaje odrazu... tylko, widzisz różnica polega na tym że ja chce być w społeczności a ty chcesz mieć tańsze bilety co wydaje mi się absurdem bo jak pisałeś wcześniej stac cie na bilety vipowskie, nie zazdroszcze bo ja za to poznałam świetnych ludzi, ktorych nie tylko spotykam na koncertach czy Festiwalu, ale także po za przestrzenią Dżemową. I to dla mnie ma ogromną wartość, doświadczanie konkretnej grupy, wspolnoty ludzi myślących podobnie...
dlatego czasem warto żyć...
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » śr gru 02, 2009 7:16 am

Odpowiedź dla koleżanki: 2ptac.

Naprawdę bardzo proszę , a powtarzam to już chyba z 10 raz o czytanie ze zrozumieniem, a nie tylko fragmentów tego co napisałem.

Widzę, (przepraszam) ale koleżanka wyrwała pewien wątek z kontekstu, który ma się nijak do tego co zostało przez szanowną koleżankę napisane.

W związku z tym jeszcze raz celem wyjaśnienia :
- dostęp do tańszych biletów dla tych z OFC którzy chcą iść na koncert, a np. z róźnych powodów ich na to nie stać bo są np. na utrzymaniu rodziców.
- karnety rożnego rodzaju na serię koncertów w tzw. przedsprzedaży (co praktykowane jest podczas tras koncertowych zespołów zachodnich)
- wpisowe , tzw. opłata członkowska pozwalająca na sfinansowanie bieżącej działalności fan clubu jak np. spotkania OFC
- otwarcie na większą rzeszę fanów, "koleżanka pisze , że od roku co najmniej stara się dostać do OFC i nic z tego nie wychodzi" co potwierdza moją tezę, że jest to społeczność zamknięta, czyli kłóci się to z definicją fan clubu, dlatego , że fan cluby są społecznościami otwartymi.
- jeszcze wiele innych spraw na wzór fan clubów zachodnich, bo podobno jesteśmy w Europie a nie we jakimś zaścianku.

Sorry, ale społeczności zamknięte stanowią sekty.

Nie można zamykać się w tzw. wąskiej grupie społeczności Dżemowej.
Osobiście znam ogromną rzeszę ludzi, tu zaznaczam w różnym wieku od nastu do kliku - dziesięciu lat którzy sobie z różnych powodów odpuścili OFC , a zostali i będą wierni muzyce zespołu Dżem, a co najlepsze w przeciwieństwie do wielu faktycznych członków OFC, sami od siebie nie będąc tymi członkami fan clubu angażują się w różne inicjatywy Dżemu związane np. z działalnością charytatywną czy inną społeczną

Mam nadzieję, że te wyjaśnienia koleżance wystarczą, no chyba, że znowu (przepraszam za złośliwość) wystąpi ten sam problem o którym pisałem na górze.

PS.
Woli informacji, nie walczę dla siebie o jakiekolwiek przywileje odnośnie OFC, czy tam będę czy nie to i tak nie zmieni mojej jak najbardziej "mega" pozytywnej opinii o tym co tworzy i robi sam Dżem.

Jednocześnie będąc także fanem "od urodzenia Deep Purple" w tym zakresie obecnie bardziej zaangażowany w tworzenie społeczności otwartej i fan clubowej tego zespołu, nie zamierzam walczyć na siłę o dostanie się do OFC Dżemu, bo moje dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że szybciej uda mi się stworzyć (reaktywować) w pełni funkcjonujący otwarty fan club Purpli w Polsce , gdzie już nawiązałem spore kontakty ze społecznościami fan clubowymi z zagranicy niż na polu lokalnym, mając praktycznie pod nosem społeczność OFC.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Pozdrawiam
dariusz30t
gola72

Postautor: gola72 » śr gru 02, 2009 10:31 am

Ostatnio zmieniony pt gru 17, 2010 12:38 pm przez gola72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
2ptac

Postautor: 2ptac » śr gru 02, 2009 10:59 am

Dariuszu jest coś takiego jak wyparcie. pojawia się to w sytuacjach kiedy nie chcesz przyjąć tego, że np się mylisz. I ja chcę Cię zaprosić do tego aby to forum było dla Ciebie miejscem wirtualnego spotkania ze społecznością Skazanych i tych którzy w OFC jeszcze nie są, a nie miejscem gdzie walki... Muszę Cię zasmucić przeczytalam całość duskusji, i jestem zaskoczona tym, że uważasz, że każdy kto się z Tobą nie zgadza nie czuta uważnie tego co piszesz. Może masz problem z przekazywaniem informacji? Może pora popracowac nad tym żeby wypowiedzi było w komunikacie "ja" i wtedy nie będzie problemu?? a Twoj pomysł i tak mi się nie podoba, bo wiem jak wiele młodych nie mogło by spełniac TWOICH propozycji;]
dlatego czasem warto żyć...
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » śr gru 02, 2009 12:09 pm

Uważam za bezsensowne dalsze ciągnięcie tego tematu.

Dziwi mnie tylko fakt , że po tych wypowiedziach można odnieść wrażenie, że jedynym celem jest zepchnięcie Dżemu do roli zespołu lokalnego,
zaściankowego, zresztą ktoś napisał , że nie powinienem porównywać Dżemu do zespołów zachodnich bo to "kapela z podwórka"

Ja uważam, że Dżem zasługuje zdecydowanie na coś więcej , jak trasy koncertowe dla Polonii w krajach zachodnich itp.
Jest to jedyny obecnie zespół w kraju który reprezentuje poziom grania na światowym, a co najmniej europejskim poziomie i dziwi mnie fakt,
że grupa młodych na tym forum, na szczęście niewielka tego nie rozumie i nie dopuszcza co najmniej europejskiego zasięgu Dżemu.
Na szczęście "smar666" i osoby o podobnym stylu myślenia potrafią dopuścić rozwiązania związane z otwartością OFC i pomysły dobre dla samego fan clubu jak i Dżemu.

Myślę, że najlepiej jest to wszystko przedyskutować na osobistym spotkaniu, a nie walczyć tutaj na argumenty, każdy swoje i tak w kółko.

A co do wiecznie wracającego tematu składek członkowskich, jeszcze raz podkreślam nie chodziło mi o zdzieranie kasy z młodych ludzi,
ale o wprowadzenie jakiegoś sposobu finansowania samego fan clubu jak i jego działalności, bo przecież i tak spotkania np. teraz to w Mikołowie są na swój sposób płatne.

Każdy kto trochę "myśli" to przecież dobrze wie, że zespoły muzyczne również i Dżem nie działają dla idei,
a ich funkcjonowanie oparte jest na różnym czy to sponsorskim czy też w postaci założonej pod nazwą firmy finansowaniu.

Przecież zespół żeby mógł istnieć musi :
- wydawać płyty , nagrywając co jakiś czas coś nowego,
- dawać koncerty,
- prowadzić działalność wydawniczą, czy też np. sklep internetowy jak jest to w przypadku Dżemu.

A fan cluby w tym trochę też pomagają.
Dla przykładu powiem, że nagranie samej płyty to koszty rzędu 100 tys złotych, a gdzie jeszcze kolportaż, produkcja i pozostałe koszty.
Tu np. prężnie działający fan club brytyjski Deep Purple potrafi co jakiś czas wydać własnym nakładem za zgodą zespołu płyty z koncertów w postaci oficjalnych sygnowanych przez zespół bootlegów.

Najlepiej jest zamknąć zespół w swojej butelce i powiedzieć oni są tylko dla nas ,a wy cała reszta się odczepcie.

Ile osób zamiast kupić płytę woli ją ściągnąć w formie mp3 z "wiadomych" źródeł niż normalnie kupić z legalnego źródła.

Teksty typu "spal komputer" są żałosne.

Na tym kończę tą dyskusję i nie zamierzam tego tematu dalej ciągnąć.

Niech każdy wspiera zespół Dżem na swój sposób byle by z korzyścią dla tego zespołu to będzie ok.

Nie jest powiedziane, że wszyscy zwolennicy zespołu muszą należeć do OFC.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Pozdrawiam
dariusz30t

Wróć do „Zapytania”