Jakie są najstarsze zarejestrowane nagrania Dżemu ?

Czegoś nie wiesz lub masz wątpliwości - pytaj

Moderator: smar666

dulczas90

Jakie są najstarsze zarejestrowane nagrania Dżemu ?

Postautor: dulczas90 » śr lut 16, 2011 9:54 pm

Witam wszystkich.
Nie znalazłem podobnego tematu więc chciałbym się tutaj zapytać znawców czy wiedzą jakie są najstarsze zarejestrowane w audio lub wideo nagrania zespołu? (próby, koncerty, cokolwiek) Czy udało im się coś "nagrać" w latach 70 na początku swoich poczynań? Chciałbym usłyszeć jak zmagali się z instrumentami 40 lat temu;p jeśli tak było i ktoś ma jakiegoś linka do sieci, albo własne nagrania z wczesnych koncertów, to mógłby tutaj wrzucić. Myślę, że nie byłbym jedynym zainteresowanym:) Najstarsze nagranie, jakie ja znalazłem na youtube było z 1980 roku. Chciałbym się dowiedzieć czegoś o początkach, bo niestety za krótko chodzę po tym świecie, a bardzo mnie to interesuje. Mam nadzieję, że na tym forum ktoś zaspokoi moją ciekawość:)
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Re: Jakie są najstarsze zarejestrowane nagrania Dżemu ?

Postautor: Ziemniaq » śr lut 16, 2011 10:34 pm

Z tego co wiem (kiedyś chyba z Benem rozmawiałem na temat nagrywania prób kapel), to kapela nagrywała swoje próby lecz w związku z tym, że w tamtych czasach brakowało wszystkiego - zwłaszcza nośników dźwięku- to po przesłuchaniu nagrywali sobie następną próbę (i tak do zużycia nośnika).

Pewnie jakieś bardzo stare nagrania są ale na YT ich raczej nie znajdziesz.

Marcin
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"

Wróć do „Zapytania”