pomnik dla Ryśka

a także wszystkie opinie i komentarze dotyczące strony FanClubu, a także propozycje spotkan i inne pomysły

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Czy chcesz żeby postawić Ryśkowi pomnik?

Tak
48
49%
Nie
49
51%

Liczba głosów: 97
Gość

Postautor: Gość » śr sie 30, 2006 6:11 pm

Większośc z was nie chce takiej formy uczczenia pamięci Ryśka. W Chorzowie rozważa się udsłonięcie tablicy pamiątkowej wmurowanej w domu w krórym urodził się Rysiek. Dowiedziałem się z tego z gazety Chorzowianin. Chcieliby także aby z tej okazji zagrał zespół Dżem. Jestem za. Jeśli zespół zagra da tym samym znak swojego poparcia. Wasz OFFICIAL FC takiego poparcia chyba nie daje...
Gość

Postautor: Gość » śr sie 30, 2006 7:48 pm

lukas1119 pisze:Wasz OFFICIAL FC takiego poparcia chyba nie daje...

A co do tego ma official fc?Każdy wyraża swoje zdanie na forum, czy to mu się podoba czy też nie.Jeśli o mnie chodzi, jestem na nie gdyż uważam, że Rysiek to normalny człowiek, wiadomo wiele wniósł w muzykę rockową w Polsce, pisał dobre teksty, śpiewał w dość rozpoznawalnej kapeli ale pomniki, tablice pamiątkowe czy tym podobne rzeczy niezbyt mi się uśmiechają...niektórym zdaje się, że jak narkomanowi stawiają pomnik to on jest cool i też trzeba zacząć to się bedzie takim jak on.Kwestia przemyślenia co do narkotyków.Przysłużam się ludzkości że żyję-też chcę pomnik.Bo nalezy mi się.
Przepiękne słowa napisał Kanciok:
kanciok pisze: ja i tak twierdzę , że Rysiek ma już pomnik.Jest nim muzyka.
Gość

Postautor: Gość » czw sie 31, 2006 12:49 pm

dzemek01 pisze:Jeśli o mnie chodzi, jestem na nie gdyż uważam, że Rysiek to normalny człowiek, wiadomo wiele wniósł w muzykę rockową w Polsce, pisał dobre teksty, śpiewał w dość rozpoznawalnej kapeli ale pomniki, tablice pamiątkowe czy tym podobne rzeczy niezbyt mi się uśmiechają....

A taki Kopernik czy Mickiewicz nie byli normalnymi ludźmi?
W Austin, w Teksasie jest np. pomnik Steviego Ray Vaughana, tam chyba nikt nie zastanawiał sie nad tym, czy muzyk taki pomnik chciałby mieć. A teraz jest to pewna forma promocji dla miasta, dla fanów ciekawostka, fajne miejsce do odwiedzenia.
Wydaje mi sie, że Rysiek jest dla pewnej grupy ludzi wizytówką Tych (Tychów? Jeden grzyb :P), i tutaj pojawia sie raczej pytanie do rady miasta: czy warto to wykorzystać?
Gość

Postautor: Gość » ndz wrz 10, 2006 8:11 am

lukas1119 pisze:Większośc z was nie chce takiej formy uczczenia pamięci Ryśka. W Chorzowie rozważa się udsłonięcie tablicy pamiątkowej wmurowanej w domu w krórym urodził się Rysiek. Dowiedziałem się z tego z gazety Chorzowianin. Chcieliby także aby z tej okazji zagrał zespół Dżem. Jestem za. Jeśli zespół zagra da tym samym znak swojego poparcia. Wasz OFFICIAL FC takiego poparcia chyba nie daje...

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3605571.html :)
Gość

Postautor: Gość » ndz wrz 10, 2006 10:31 am

:D dobry pomysł z ta tablicą
Gość

Postautor: Gość » pn wrz 11, 2006 5:41 pm

Ja nie uważam tego omysłu za najlepszy. Jeśli ktoś chce pamiętać pamiętał będzie. A jeśli nie? Nic na siłe! Ludzie którzy słuchają tej muzyki, będą na pewno zadowoleni. Ale co z innymi? każdy ma przecież jakichś idoli. I każdy o nich pamięta, obywając się bez takich tabliczek. Jak to już ktoś powiedział jego "pomnikiem" jest muzyka. I festiwale, na które przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Na co taka tablica? Żeby dresy z bloku obok wysmarowały ją sprayem albo zrobiły cokolwiek innego? Bądźmy realistami, do tego doszłoby z pewnością. Ważne jest to co w naszych sercach, a nie na pomnikach. Tyle.
Gość

Postautor: Gość » wt wrz 12, 2006 2:47 pm

notnormal pisze:Żeby dresy z bloku obok wysmarowały ją sprayem albo zrobiły cokolwiek innego?

Np. gołębie mogłyby obsrać.
Gość

Postautor: Gość » wt wrz 19, 2006 6:05 pm

Morri pisze:
notnormal pisze:Żeby dresy z bloku obok wysmarowały ją sprayem albo zrobiły cokolwiek innego?

Np. gołębie mogłyby obsrać.

Miałam na myśli ludzi którzy nie szanują Ryśka/ jego muzyki , i świadomie zniszczyliby ten pomnik dlawłasnej satysfakcji.
Gość

Może nie pomnik ale pamiątkowa tablica jest już przygotowana

Postautor: Gość » pn paź 02, 2006 5:02 pm

W dniu 6 listopada 2006 roku o godz. 12:00 w Chorzowie przy ul. Truchana 62, odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Ryszarda Riedla. Tablica zawiśnie na budynku, w którym spędził pierwsze lata swego życia. W imieniu inicjatorów przedsięwzięcia Ruchu Autonomii Śląska oraz Urzędu Miasta Chorzów zapraszam wszystkich fanów zespołu Dżem, bliskich, znajomych i przyjaciół.
Gość

Re: Może nie pomnik ale pamiątkowa tablica jest już przygoto

Postautor: Gość » pn paź 02, 2006 5:11 pm

marekm pisze:W dniu 6 listopada 2006 roku o godz. 12:00 w Chorzowie przy ul. Truchana 62, odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Ryszarda Riedla. Tablica zawiśnie na budynku, w którym spędził pierwsze lata swego życia. W imieniu inicjatorów przedsięwzięcia Ruchu Autonomii Śląska oraz Urzędu Miasta Chorzów zapraszam wszystkich fanów zespołu Dżem, bliskich, znajomych i przyjaciół.

http://fanclub.dzem.com.pl/fanclub/forum/viewtopic.php?t=1598&highlight=

powtarzasz się...
Gość

Postautor: Gość » wt paź 03, 2006 11:26 am

Uważam, że Rysiowi nie przypadłby ten pomysł do gustu.Wiemy, że Rysiu był skromnym człowiekiem i nie zależało mu na tym, by uważano go za kogoś wielkiego (choć bez zwątpienia był i jest Wielkim Artystą). Więc zamiast stawiać mu pomnik nośmy go w sercu, bądźmy na Festiwalu Tyskim i na koncertach Dżemu...Pozdrawiam:)
Gość

Postautor: Gość » czw lut 08, 2007 2:26 pm

IDOLATRIA! I tyle....
Gość

ciekawe hmm pomnik czy dworzec ????

Postautor: Gość » pn lut 12, 2007 7:22 pm

dlaczego na takiej stronie jak ta i takim forum poswieconemu tej najwazniejszej osobie w naszym swiecie muzycznym az 52 % ludzi opowiada sie negatywnie za postawieniem rychowi pomnika a moze by tak w polsce juz nikomu nie stawiac pomikow albo dworcy pkp jak pewien minister <gosiewi......>postawmy sobie dworzec zamiast pomnika
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Re: ciekawe hmm pomnik czy dworzec ????

Postautor: Adi » pn lut 12, 2007 8:17 pm

ichiban pisze:dlaczego na takiej stronie jak ta i takim forum poswieconemu tej najwazniejszej osobie w naszym swiecie muzycznym az 52 % ludzi opowiada sie negatywnie za postawieniem rychowi pomnika a moze by tak w polsce juz nikomu nie stawiac pomikow albo dworcy pkp jak pewien minister <gosiewi......>postawmy sobie dworzec zamiast pomnika
widocznie wiekszosc uwaza, ze pomniki stawia sie Papiezowi, a nie narkomanowi... ktory zreszta tego pomnika by nie chcial ;) a propo Gosiewskiego to nie rozumiem, co ma stacja Włoszczowa do pomnika dla Ryska :roll:
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Re: ciekawe hmm pomnik czy dworzec ????

Postautor: Armin » pn lut 12, 2007 8:33 pm

Adi pisze:a propo Gosiewskiego to nie rozumiem, co ma stacja Włoszczowa do pomnika dla Ryska :roll:

Nie wiesz? Przecież w Skazanym była taka scena jak Rysiek z Indianerem siedzieli na dworcu i rozmawiali :P
Rysiek forever!

Wróć do „Sprawy Oficjalnego FanClubu”