Cześć wszystkim!

Od tego miejsca zaczynamy przygodę z forum :)

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
bluesrockfoto
Kontaktowanie:

Cześć wszystkim!

Postautor: bluesrockfoto » pn lut 04, 2013 11:59 am

To jestem pierwszy w 2013 roku, miejmy nadzieje, że nie ostatni. Tak przeglądam forum i nie bardzo jest na co odpisywać, chyba trzeba jakieś nowe tematy po zakładać. Na imię mam Radek, ostatnio zająłem się porządkowanie dyskografii Dżemu, mam nadzieje, że mi pomożecie! Po za tym, często u mnie Dżem gra z płyty winylowej! Tu też mam pewną sugestię do zespołu, żeby wypuścił coś właśnie na tym nośniku, gdzie taką petycję pisać? Bo mam kilka argumentów!

Także rozkręcamy forum! Kto się dołącz?
Ps. Właśnie listonosz przyniósł kolejny MC Dżemu :D
boston

Re: Cześć wszystkim!

Postautor: boston » pn lut 04, 2013 12:58 pm

A więc witamy!
Tematów jest całe mnóstwo i może zanim zaczniesz zakładać nowe to zrobisz przegląd np archiwum? Oczywiście zawsze przyda się "świeże spojrzenie". :)
Z tego co pamiętam to Jan Skaradziński w swoich książkach o Dżemie bardzo starannie opracował dyskografię Zespołu.
Co do płyty winylowej to wydaje mi się, że wydanie jej jest bardzo kosztowne. W jakim nakładzie powinna być wydana i przede wszystkim sprzedana aby zwróciły się koszty?
Życzę Ci skutecznego rozkręcania forum, może Tobie się uda :roll:
Awatar użytkownika
bluesrockfoto
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim!

Postautor: bluesrockfoto » pn lut 04, 2013 1:53 pm

Bez pomocy stałych użytkowników będzie ciężko. Dość jednak nie ustrzegł się kilku błędów, które na razie odnalazłem, jednak nie jest to prosta sprawa, bo żeby się tego dowiedzieć, trzeba zdobyć najpierw dane wydawnictwo. Tak np. Zemsta Nietoperzy CK-666 to w rzeczywistości CK-700, Dzień w którym pękło niebo MC AS-007 to AS-003. Chyba, że mi się jakieś piraty trafiły ale raczej nie. Po za tym warto coś wspomnieć o brzmieniu różnych wydań. Np. "Spodek vol 2" Remaster mi trzeszczy na jednym utworze. Brakuje też okładek, są tylko fronty i to nie wszystkie.

Co do kosztów winyla, jak będą chętni wtedy się będę dowiadywał. Nowe winyle np. T.love 2 LP jest w cenie koło 70zł podobnie Republika, Kult jest nieco droższy, Dąbrowska koło 80zł. Nakład, proponował bym koło 500sztuk. Tak, żeby nie zalegało, chociaż patrząc na zainteresowanie. Płyty Dżemu są chyba najczęściej kupowanymi polskimi płytami i to wcale nie za małe pieniądze. Np. w 2010 http://www.wdaxrock.com/katalog-cen-ply ... -2010.html

Wróć do „Przedstaw się”