Cree

Muzycy i kapele, których warto posłuchać

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
kikan

Re: Cree

Postautor: kikan » ndz cze 09, 2013 7:37 pm

Do tego, że odstaje przyczynia się też to, że utwór był grany w wersji radiowej. Zakończyli go trochę z dupy szczerze mówiąc :). Ale ważne, że wygrali. Oby z tego płynęły same korzyści.
"Nothingman... Isn't it something...?"
Cybel
Kontaktowanie:

Postautor: Cybel » pn cze 10, 2013 11:11 am

Widzę, że co do numeru Cree wszyscy mają podobne zdanie - ale oby ten jeden słabszy (bardziej przystępny?) utwór pozwolił im wypłynąć na szersze wody. Tego im z całego serca życzę :)

Co do Przybysz - po koncercie w Trójce również byłem rozczarowany, bo liczyłem na trochę więcej, ale najwyraźniej pewnych granic się nie przeskoczy. Posłuchałem natomiast płyty (jest do odsłuchania np. w serwisie Deezer) i po obróbce studyjnej brzmi to już całkiem nieźle. Utwory są całkiem ciekawie zagrane, jest w tym jakiś pomysł i całość prezentuje się przyzwoicie. No ale wiadomo też, że do oryginału się nie umywa. Zresztą nie wiem, czy obecnie jakikolwiek artysta byłby w stanie nagrać taką płytę, żebyśmy w porównaniu z oryginalnym wykonaniem Janis nie czuli niedosytu ;)
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pn cze 10, 2013 11:46 am

Ale nie sugerujcie się tak bardzo radiowymi nagraniami, bo one same z siebie brzmią kiepsko. Odpalcie dowolny koncert radiowy z Trójki. Zero pogłosu czy korekcji. Czysty sygnał z mikrofonu w dodatku w fatalnej jakości. Żadnego dobrze brzmiącego nie słyszałem osobiście.
Cybel
Kontaktowanie:

Postautor: Cybel » pn cze 10, 2013 11:53 am

Ja o tym wszystkim wiem, ale nie zmienia to faktu, że Natalia zwyczajnie się wtedy dusiła i nie wyrabiała wokalnie i to było moje główne rozczarowanie ;) No ale nie róbmy już może offtopu :D
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pn cze 10, 2013 12:16 pm

Spoko. To forum jest już tak ledwie żywe, że offtop nie zaszkodzi :)
boston

Postautor: boston » pn cze 10, 2013 2:30 pm

Zgadzam się :lol:

Pomimo tego, że według mnie festiwal Top Trendy był beznadziejny, bardzo się cieszę z nagrody dla Cree. Jakoś nie do końca wierzyłam, że to się uda.
Wielkie brawa dla zmobilizowanych fanów!
A dla Zespołu może jest to szansa na wypłynięcie na "szersze wody"?
Cybel
Kontaktowanie:

Postautor: Cybel » wt cze 11, 2013 4:35 pm

kikan pisze:Spoko. To forum jest już tak ledwie żywe, że offtop nie zaszkodzi :)

Skoro offtop nie zaszkodzi, to przypomniało mi się - odnośnie koncertów w Trójce, że zdarzają się też w lepszej jakości. Mam np. na myśli offsesje Piotra Stelmacha. Pewnie jest to też związane z tym, że grane są bez publiczności i można całkiem inaczej rozstawić sprzęt w studiu. Przykład - offsesja z udziałem Michała Wendekera (podpisującego się ostatnio jako WNDKR), która wkrótce zostanie wydana jako jego EPka. Swoją drogą, jeśli ktoś go nie słyszał, to polecam - świetny muzyk! Na YT można znaleźć póki co jeden oficjalnie opublikowany utwór z tej sesji - Undone.

Koniec offtopu :)
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » wt wrz 03, 2013 2:32 pm

Info o nowej płycie, która już 24.09 :
http://www.cree.pl/v2/premiera-nowej-plyty-24-09-2013/

Fragmenty wszystkich utworów do odsłuchu na iTunes
https://itunes.apple.com/pl/album/wyjdz/id692794299
Kaaaamil

Postautor: Kaaaamil » śr wrz 04, 2013 9:24 pm

Czekam na tą płytę odkąd się dowiedziałem, że będzie, a po odsłuchaniu fragmentów czekam jeszcze bardziej...BRAWO !! Każda piosenka po odsłuchaniu nawet po minucie jest dla mnie SUPER, szczególnie urzekła mnie piosenka " Byc nie mogę " i czekam by tylko móc ją już wysłuchać cała, jak zresztą każdą inną a tu jeszcze niestety prawie 3 tygodnie :(
Awatar użytkownika
miras

Postautor: miras » czw wrz 05, 2013 12:00 am

już wiem, że będę miał dwa smaczki z nowej płyty "Szaman" i wieczne pytania :))
A wie ktoś z jakiego koncertu pochodzi "po co więcej mi" ??
GG: 1740005
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » czw wrz 05, 2013 9:50 am

Muzycznie zapowiada się bardzo dobrze. Halucynacja podoba mi się najbardziej jak na razie. Boję się tylko o teksty. Chyba znowu nie będą najlepsze. Ale nie osądzam jeszcze.
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » czw wrz 05, 2013 9:59 am

kikan pisze:Muzycznie zapowiada się bardzo dobrze. Halucynacja podoba mi się najbardziej jak na razie. Boję się tylko o teksty. Chyba znowu nie będą najlepsze. Ale nie osądzam jeszcze.

Darek Dusza napisał większość
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » czw wrz 05, 2013 10:50 am

Arminie, Dariuszowi Duszy też zdarzyły się upadki("Nie truj ojcze), jak i piękne wzloty. Osobiście uważam, że tak mało się dostrzega niszowych twórców, którzy mogliby napisać piękniejsze wersy niż pan Dusza. Mimo wszystko czekam na tą płytę i jestem ciekaw jej muzycznego brzmienia, ale i tekstów, które bynajmniej dla mnie odgrywają, jakąś tam rolę...
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
Kaaaamil

Postautor: Kaaaamil » czw wrz 05, 2013 11:00 am

GreenHorn pisze:Arminie, Dariuszowi Duszy też zdarzyły się upadki("Nie truj ojcze), jak i piękne wzloty. Osobiście uważam, że tak mało się dostrzega niszowych twórców, którzy mogliby napisać piękniejsze wersy niż pan Dusza. Mimo wszystko czekam na tą płytę i jestem ciekaw jej muzycznego brzmienia, ale i tekstów, które bynajmniej dla mnie odgrywają, jakąś tam rolę...

Masz rację, np ja i moje teksty, których mam pełno tylko czekają aby ktoś je chciał wykorzystać ;d;d A tak na poważnie płyta według mnie zapowiada się bardzo dobrze:) Poczekajmy więc na całość :)
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pt wrz 06, 2013 12:28 pm

Armin pisze:Darek Dusza napisał większość

Wiem, boję się już po wysłuchaniu fragmentów :).

Wróć do „Ludzie, Muzyka, Dyskusje”