Covery Dżemu

Muzycy i kapele, których warto posłuchać

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
robercik

Covery Dżemu

Postautor: robercik » pn lip 04, 2005 1:22 pm

Witam. Zauważyłem, że czasami pojawiają się opinie dotyczące wykonań kawałków Dżemu, przez innych wykonawców, Przykład: http://fanclub.dzem.com.pl/fanclub/forum/viewtopic.php?t=737

Może warto rozwinąć ten temat. Na początek zachęcam do oceny:

http://mp3.t-love.art.pl/rips/naiwne_pytania.mp3
http://www.jjband.pbox.pl/mp3/sen%20o%20victorii.mp3
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Re: Covery Dżemu

Postautor: Adi » pn lip 04, 2005 1:37 pm

Robercik ten link nie dziala
Awatar użytkownika
mareku
Kontaktowanie:

Postautor: mareku » pn lip 04, 2005 1:39 pm

http://mp3.t-love.art.pl/rips/naiwne_pytania.mp3 ten link mi nie dziala

a co do coverow, jestem na tak, bo czemu niby nie? To tylko swiadczy o tym, ze Dzem popularny i podobaja sie ich utwory. A to w jaki sposob sa wykonane to juz inna sprawa. Moze sie podobac lub nie. Ja bardzo lubie nowe, zupelnie inne aranzacje (przyklad: A.M. Jopek - Don’t speak).

pozdrawiam
Pozdrawiam!
Mareku

Postautor: Gość » pn lip 04, 2005 1:53 pm

Link do wykonania T.Love faktycznie nie chodzi. Próbowałam sama znaleźć ten kawłek w dziale multimedia na stronie zespołu, ale niestety bez rezultatu. A co do drugiego covera - dla mnie straszne. Takie granie do kotleta z koszmarnym wokalem (od pierwszych słów oczami wyobrażni ujrzałam biesiadę weselnę albo imprezę disco polo). Dobrze, że w końcówce jest już wyłącznie instrumentalnie, bo mialam ochotę zamknąć winampa.
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » pn lip 04, 2005 2:42 pm

http://www.jjband.pbox.pl/mp3/sen%20o%20victorii.mp3

Gościu albo niedokładnie przesłuchał ten utwór, albo jego pasją jest poprawianie kompozytora :? :evil: Jak dla mnie daremne wykonanie - delikatną barwą głosu nic tu nie zdziałał
Gość

Postautor: Gość » wt lip 05, 2005 3:59 pm

słyszałam juz trochę coverów Dzemu w swoim życiu, wiadomo niektóe lepsze, niektóre gorsze..kilka z nich na serio mi się podobało..ale ten, do którego link podany był powyzej to jest po prostu porazka.podkład do bani, a do tego jeszcze ten discopolowy vocal..masakra jak ludzie nie wstydza się czegoś takiego pokazywac publicznie..zero samokrytyki
Awatar użytkownika
robercik

Postautor: robercik » wt lip 05, 2005 10:31 pm

hmm jeśli chodzi o link do strony t.love to sprawdzałem i chodził, jeśli chodzi o ten drugi to też chętni bym się po "pastwił" nad nim, ale stwierdziłem, że Wam nie odbiorę tej przyjemności :D , mam nadzieję, że pojawią się też inne linki iu ten temat będzie jakoś żył :).
marekuno właśnie, ale nie każde "kaleczenie" utworu przynosi korzyści jego autorom.

Celowo zamieściłem linki do, moim skromnym zdaniem, w miarę niezłego i na maxa kaszaniastego wykonania.

Jeśli Chodzi o naiwne pytania to można je pobrać na http://www.t-love.art.pl w dziale multimedia, w części "muzycy t.love w innych projektach, w części rege inna polish style, nie mam pojęcia dlaczego ten link nie hula u mnie jest ok...
Awatar użytkownika
grimus
Kontaktowanie:

Postautor: grimus » śr lip 06, 2005 11:56 am

robercik pisze:Jeśli Chodzi o naiwne pytania to można je pobrać na http://www.t-love.art.pl w dziale multimedia, w części "muzycy t.love w innych projektach, w części rege inna polish style, nie mam pojęcia dlaczego ten link nie hula u mnie jest ok...

Niestety, i ta drogą się nie otwiera... Odnośnie zaś drugiego linku, cóż, mimo całkiem znośnie pobrzmiewającej w porywach harmoszki (coś a'la Stevie Wonder), tudzież całkiem niezłej solówki (zwłaszcza, gdy gitarzysta harmonicznie "przełącza się" na skalę bluesową), całość zalatuje niebezpiecznie biesiadą Zbigniewa Górnego, ewentualnie teleturniejem "Jaka to melodia" :? . I tyle na ten temat.

Grać covery czy nie?
Odpowiem: i tak, i nie. Zawsze byłem orędownikiem idei szukania własnych dźwięków, własnych artystycznych ścieżek, własnej drogi rozwoju. Nic to, że czasem wyboistej, a czasem wręcz prowadzącej na manowce (vide: temat "Reklama")... Takie doświadczenie też jest cenne, choć niekoniecznie dla słuchaczy :twisted: . Przykład twórczego rozwinięcia cudzej kompozycji, podany przez Mareku, przemawia za "tak" dla grania coverów. Jeszcze lepszym przykładem może być znakomity album formacji Collage "Nine songs of John Lennon". Albo weźmy środowisko jazzowe... Przecież tam ilościową przewagę nad własnymi kompozycjami mają własne wersje standardów i nikt z tego nie robi afery. Ale jazz i w ogóle muzyce improwizowana kieruje się nieco innymi zasadami...
Ale może być i tak, że:
Kopiowanie, dźwięk po dźwięku, ulubionych utworów przez młodych muzyków może, oczywiście, usprawnić warsztat, tudzież wzmocnić poczucie własnej wartości ("niezły jestem, skoro zagrałem solówkę Styki" :wink:), z drugiej jednak strony granie takich powielanych kopii na koncertach lekko mija się z celem: nic nowego nie wnosi, a rzadko kiedy jest lepsze od orginału... Poza tym może ograniczać własną inwencję.
Oczywiście, na próbach można sobie dłubać do woli, szlifując umiejetności i zgranie kapeli, a jeśli wyjdzie z tego jakaś nowa jakość, można to nawet puścić w obieg. Ale to już kwestia wyczucia, tudzież szacunku dla potencjalnych słuchaczy - w końcu żadna kapela nie gra tylko dla siebie, choć w przypadku co niektórych lepiej, żeby tak było :twisted:...
Daaawno temu ze swoją kapelą pastwiłem się godzinami nad "Słodką" - znakomity materiał na improwizacyjne szaleństwa, a że w tym czasie grałem głównie na klawiszach, a nie na gitarze jak teraz, użyłem sobie za wszystkie czasy :P .

Pozdrawiam Grajacych i Słuchajacych - G.
...siłom nieczystym w poprzek
siłom nieczystym wbrew
jest mi naprawdę dobrze
z tym, co jest we mnie złe...
(W. Waglewski)
Awatar użytkownika
mareku
Kontaktowanie:

Postautor: mareku » śr lip 06, 2005 1:54 pm

Robercik, moglbys mi przyslac na maila ten utwor T.Love ? bo mi niestety link nie dziala. Moj adres: mareku5[malpa]tlen.pl dzieki z gory
pozdrawiam
Pozdrawiam!
Mareku

Postautor: Gość » śr lip 06, 2005 5:01 pm

ee, robercik, ja tez nie moge pobrac naiwnych pytan z tey stronki wiec prosznie rownie szczerze jak mareku o przyslanie coverka:
gurkana(malpa)wp.pl
dzieki z gory :D
miauczyk88

Postautor: miauczyk88 » śr lip 06, 2005 5:46 pm

Ja buszyjąć po necie znalazłem taki link. Zespół wykonuje Lunatyków.
http://www.prv.pl/klikometr/index.php?i=2190 Co o tym sądzicie?
Gość

Postautor: Gość » śr lip 06, 2005 11:09 pm

ogolnie jakosc utworu masakra!!, ale nie patrzac na to, samo wykonanie tez nie takie jakies. Przewazajacy motyw regowy, nieciekawy wokal(mozliwe ze dlatego ze przezwyczajona jesem do czystrzych dzwiekow podczas sluchania dzemu), no i niepotrzebne te suplementy w tekscie typu: yea :lol: Ogolnie uwazam ze do dupy
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » czw lip 07, 2005 1:11 am

jak narazie covery slabe, ciekaw jestem bardzo jak wypadly Naiwne no ale niestety cos sie stalo z tym linkiem , moze T-love sie wstydzi :lol:
Gość

Postautor: Gość » czw lip 07, 2005 6:56 am

To znaczy... Nie ma nawet co podwopiewywac ze pierwotna wejsja "Snu" jest gorsza (jakby tak ktos napisał to noramlnie... :P ). Ale znów liczy się aranżacja. Dobrze, że zaśpiewał i zagrał tak, a nie tak samo jak Rysiek i Dżemowcy. Fajnie zainterpretował, ale ogółem to mi sie nie podoba :D

Chciałam jeszcze posłuchac Naiwne pytania, no ale nie działa :D
Gość

Postautor: Gość » czw lip 07, 2005 6:58 am

może Manowar nam tu coś wrzuci...

Wróć do „Ludzie, Muzyka, Dyskusje”