[2010.05.27] Warszawa - AC/DC

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

=Queen=

Re: [2010.05.27] Warszawa - AC/DC

Postautor: =Queen= » pt maja 28, 2010 7:54 pm

AC/DC bylo rewelacyjne!!!!!!! Samo wejście z lokomotywą zrobiło na mnie ogromne wrażenie :D High Voltage, TNT, You shoot me.., Back in Black, Who lotta Rosie, For those about to rock, rock n' roll train - petarda była!!! :DDDDD
Dżem jak to Dżem - stanął na wysokości zadania, miło było posłuchać coś co się lubi i zna, ale też z drugiej strony niczym mnie nie zaskoczyli -no poza "Strachem" --> Myślę, że będzie z tego świetny kawałek! :D
No setlista trochę zbyt lajtowa jak dla mnie, optowałabym za czymś szybszym i cięższym, ale to tylko moje zdanie.
Czy Dżem podobał się publice? Z moich obserwacji wynika, że pół na pół. Ludziom z mojego otoczenia /czyli środek drugiego sektora/ byli obojętni, co jest jak najbardziej zrozumiałe, bo wszyscy przecież przyjechali na AC/DC :)
Ogólnie podsumowując moje wypociny stwierdzam, że świetnie było :) Dżem okej , a AC/DC - klasa sama w sobie :D Choć minusem był dla mnie mały kontakt z publicznością.. Ale nie będę się już czepiać no :)
Gość

Postautor: Gość » pt maja 28, 2010 10:42 pm

Koncert - REWELACJA. Mimo wieku panowie nadal w formie, choć Brian chyba momentami nie wyrabiał wokalnie. Za to Angus się w ogóle nie oszczędzał. Playlista - mimo moich zastrzeżeń przed koncertem - w praktyce była prawie idealna a np. kawałki z nowej płyty brzmią na żywo lepiej niż z CD. Trudno mi w tej chwili powiedzieć czy ten koncert był lepszy od tego w 1991 roku, musze po prostu ochłonąć i spojrzeć na to wszystko z pewnego dystansu. Tak czy tak mielismy dwie godziny rokendrolowego szalenstwa :D
Umiejscowienie - TRAGEDIA. Bemowo to kompletna PORAŻKA. Tragiczny dojazd (nieprawdopodobne korki w Pruszkowie i Włochach) i niedobór miejsc parkingowych a do tego same lotnisko ogromne w pierony , którego przemierzanie zdawało sie nie miec konca... Takie rzeczy to tylko na stadionach. W każdym razie zniechęciłem się do samej stolicy a do Bemowa w szczególnosci i chyba tylko nastepny koncert AC/DC mógłby sprawić ze tam sie pojawie ponownie , bo na nic innego nie bedzie mi sie chciało tam jechać po prostu.
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » sob maja 29, 2010 7:32 am

Witam serdecznie.
Bardzo proszę o bardziej szczegółowe relacje z koncertu, dla tych którzy z różnych powodów na nim się znaleźć nie mogli.
Jeżeli ktoś mógłby szczegółowo opisać koncert Dżemu.
Z pewnością Dżem zagrał świetnie i udowodnił, że jest najlepszą polską kapelą.
Sama obecność Dżemu na właśnie tym konkretnym koncercie świadczy, że Dżem jest jedynym zespołem z polski który może zagrać przed światową gwiazdą nie wstydząc się swoich umiejętności i kompozycji.

Wracając do koncertu ciekawy jestem jak z nagłośnieniem, wiadomo, że Bemowo do tego typu imprez się nie nadaje, a nagłośnić tam imprezę to wielka sztuka.
Pewnie zaraz oberwie mi się tu na forum od fanów ze stolicy, jednak z całą stanowczością muszę powiedzieć, że zdecydowanie lepszym miejscem na tą imprezę byłby stadion śląski w Chorzowie.
Dlaczego wiele osób które chciało być na tam koncercie się nie pojawiło - odpowiedź prosta:
- koncert w środku tygodnia (większość chyba pracuje)
- dojazd do Warszawy to tzw. droga przez mękę
- jazda po Warszawie, lepiej chyba popełnić harakiri (sepuku)
- Bemowo w trakcie koncertu zaparkować lud dojechać jak najbliżej - jest to wręcz nie możliwe

Fanom z zachodniej części Polski oraz śląska chyba lepiej jechać na koncert AC/DC do naszych zachodnich sąsiadów :
20 czerwiec Drezno - bilety podobno dostępne
22 czerwiec Berlin - bilety są na (niemieckim) eventim

PS.
Napiszcie więcej jak zagrał Dżem.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » sob maja 29, 2010 7:46 am

dariusz30t pisze:Wracając do koncertu ciekawy jestem jak z nagłośnieniem, wiadomo, że Bemowo do tego typu imprez się nie nadaje, a nagłośnić tam imprezę to wielka sztuka.
Pewnie zaraz oberwie mi się tu na forum od fanów ze stolicy, jednak z całą stanowczością muszę powiedzieć, że zdecydowanie lepszym miejscem na tą imprezę byłby stadion śląski w Chorzowie.

Znajomi mówili, że nagłośnienie spoko. Dżem grał na trochę mniejszym. W Chorzowie natomiast różnie to bywa. Na Pearl Jamie w 2007 było fatalne. Nigdy więcej takiego nagłośnienia jak tam.
"Nothingman... Isn't it something...?"
Gość

Postautor: Gość » sob maja 29, 2010 10:13 am

Darek...czytałem różne fora odnosnie tego koncertu i 90% to byly negatywne opienie na temat Dżemu niestety...
Gość

Postautor: Gość » sob maja 29, 2010 10:52 am

wczoraj tak kombinowałem bo mamy dni dąbrowy i też powiem wam że słabiutko grają chłopaki, i wydaje mi sie że na imprezach plenerowych organizatorzy jednak przestrzegają pewnych przepisów, a mianowicie; http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/1833.htm

na całe szczęście są jeszcze imprezy klubowe gdzie można poczuć bebechy
pozdrawiam
Bartek
Gość

Postautor: Gość » sob maja 29, 2010 11:03 am

W moim odczuciu - a byłem raczej negatywnie nastawiony do Dżemu jako supportu - to Dżem wypadł znośnie. To znaczy spodziewałem sie , że bedzie gorzej.
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » sob maja 29, 2010 11:28 am

zadaniem Dżemu było rozgrzanie publiczności i to chłopakom się jak najbardziej udało. Nie wiem co działo się za mną(na II płycie) ale ja stałem jakieś 20m od sceny i większość dobrze się bawiła, chociaż brakowało tego co jest na normalnych koncertach Dżemu czyli znajomości tekstów;p
jedynie na cegle i wehikule trochę pośpiewaliśmy,co jednak nie zmienia faktu,że Dżem zrobił to co zrobić miał :D
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » sob maja 29, 2010 11:38 am

a to dokładna setlista Dżemu :D

Powiał boczny wiatr
Gorszy dzień
Sen o Victorii
Strach
Harley mój
Improwizacja Adama(reszta bandu stoi lekko zaskoczona;p)
Diabelski żart
Improwizacja Jurka(prawie jak Angus tyle,że stojąc w miejscu :D)
Czerwony jak cegła
Jesteś nie dla mnie
Malowany ptak
Wehikuł czasu
na koniec Maciek dodał,że płyta we wrześniu :)
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » sob maja 29, 2010 12:24 pm

rzexnia pisze:Improwizacja Adama(reszta bandu stoi lekko zaskoczona;p)

czy ja wiem... Adam często przedłuża zakończenie Harleya
michalz

Postautor: michalz » sob maja 29, 2010 1:57 pm

na pewno plyta we wrzesniu?
Peace&Love
Gość

Postautor: Gość » sob maja 29, 2010 2:27 pm

michalz węz chlopie wyluzuj troche z tymi pytaniami i badz bardziej cierpliwy;) wyraznie ktoś napisał ze Maciek powiedzial ze bedzie we wrzesniu wiec pewnie w tym czasie powinna byc,moze pazdziernik...kto to wie, mam nadzieje ze dotrzymią słowa także z archiwaliami Ryskowymi...o tym tez Maciek mówi podczas koncertów?
michalz

Postautor: michalz » sob maja 29, 2010 2:32 pm

tez ale cierpliwosc ma swoje granice chcialoby sie posluchac czegos nowego prawda?
Peace&Love
Gość

Postautor: Gość » sob maja 29, 2010 3:11 pm

no ale czasu nie przyspieszysz ,'będzie jak będzie' co innego mozesz zrobic niz czekac,ja np 50 razy bardziej czekam na archiwa ,mowili pare razy ze bedzie w tym roku na 100% i z tego sie ciesze ,moze byc nawet w grudniu,byle było .
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » sob maja 29, 2010 4:00 pm

bluesman84 pisze:mowili pare razy ze bedzie w tym roku na 100% i z tego sie ciesze ,moze byc nawet w grudniu,byle było .

a jak będzie 1 stycznia np?

Wróć do „Wydarzenia/Koncerty”