Skazany na bluesa w Teatrze Wyspiańskiego

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

boston

Re: Skazany na bluesa w Teatrze Wyspiańskiego

Postautor: boston » czw lut 20, 2014 2:26 pm

Oj, Tomek...... nie czepiaj się drobiazgów :shock:
Legenda "puchnie" :roll:
dejw

Postautor: dejw » pt lut 21, 2014 8:46 am

Plakat ładny, lubię nasze śląskie akcenty i śląski styl plakatów... ale obawiam się, czy to pasuje do tej tematyki. Shiva - hmm, no ok dajmy szanse reżyserowi i scenarzyście.
Mam nadzieje, że przedstawienie skupiać się będzie na muzyce i postaci Ryśka. No i mam nadzieje, że nie będzie tak przytłaczające jak film... wolałbym coś bardziej pozytywnego a przecież życiorys Ryśka to nie same smutki.

No ale oczywiście się wybiorę żeby na własnej skórze się przekonać.
boston

Postautor: boston » pt lut 21, 2014 9:26 am

Też z ciekawością obejrzałabym to przedstawienie. Ale u mnie robi się z tego cała "wyprawa" :(
Zresztą pamiętam moje ogromne oczekiwania dotyczące filmu a potem duże rozczarowanie...... Boję się, że tu może być podobnie bo przecież Kidawa-Błoński jest współscenarzystą.
No w każdym razie pole do popisu pan Arkadiusz ma olbrzymie bo przecież życie i historia Ryśka są fascynujące.

Może przedstawienie będzie "jeździło po Polsce" i wtedy będzie szansa je zobaczyć :roll:
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pt lut 21, 2014 10:06 am

Plakat fajny, wreszcie coś oryginalnego, a nie wymęczone po stokroć fotki. Po zapowiedzi na razie wygląda, że to będzie to samo, co w filmie...
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
kwiatuszek

Postautor: kwiatuszek » ndz lut 23, 2014 12:46 pm

kikan pisze:Plakat fajny, wreszcie coś oryginalnego, a nie wymęczone po stokroć fotki. Po zapowiedzi na razie wygląda, że to będzie to samo, co w filmie...
Mnie sie tez plakat podoba :).
Nie bedzie to samo, nie widzisz roznicy? :P.

Moze sie wybiore jak minie ten cały szał :).
W życiu spędzasz za dużo cza­su na myśle­niu, a za mało na czy­nach.
W końcu to czy­ny są bar­dziej do­ceniane niż myśli.
rybnik

Postautor: rybnik » pt mar 07, 2014 10:53 am

Dzisiaj premiera Skazanego na bluesa. Musicie to przeczytać. Polecam Fajne http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html
rybnik

Postautor: rybnik » sob mar 08, 2014 12:02 pm

Już po premierze Skazanego na bluesa. WSPIANIAŁE! TUTAJ są zdjęcia
Awatar użytkownika
hiril

Postautor: hiril » ndz mar 09, 2014 9:02 am

Pierwsze opinie są pozytywne, więc nie ustaję w przeświadczeniu, że "Skazany na bluesa" to coś co naprawdę warto zobaczyć. Żałuję tylko, że na Śląsk trochę mi nie po drodze, więc nie wiem czy zamiar ten uda się zrealizować. A Wy Forumowicze? Ktoś jeszcze był i widział? ;) Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata?"
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » ndz mar 09, 2014 1:07 pm

Byłem,widziałem,słuchałem,myślałem - polecam:)
Powiem tylko tyle, że jeśli ktoś jest przekonany (tak jak ja), że będzie to kopia filmu,to grubo się myli.
Nie ma co opisywać, po prostu trzeba samemu to przeżyć.
Tomek sprawdził się świetnie (szczególnie wokalnie)
Wielkie brawa również dla Maćka Lipiny i ekipy muzycznej za "dżemowanie"
Teatr to teatr.. Film na podstawie książki zwykle bywa gorszy,natomiast sztuka na podstawie scenariusza filmowego to zupełnie inna sprawa
Awatar użytkownika
alembik

Postautor: alembik » wt mar 11, 2014 3:46 pm

Może zmontujemy jakiś wspólny wypad do Katowic i z powrotem?
Apeluję tu do Warszawy i okolic.
Przejrzałem repertuar i widzę, że w kwietniu już rzadziej grają.
Mnie osobiście pasuje 22 marzec (sobota), chociaż na obecną chwilę zostało 11 wolnych miejsc.
boston

Postautor: boston » śr mar 12, 2014 9:41 am

Cisza.........
Ja dostosuję się do Ciebie, Jarku :)
Chociaż 23-ego będę musiała polować na bilet do radiowej "Trójki"..... :roll:
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » śr mar 12, 2014 12:26 pm

Ja na razie odpadam, nie mogę sobie pozwolić na taką wyprawę - poluje na jakiś tyłkowóz do pracy ;)
wartości, wartości tego świata..."
abo222

Postautor: abo222 » pt maja 09, 2014 12:26 pm

Tak się złożyło, że mam jeden wolny bilet na "Skazanego" na jutro (10.05.2014) na 19tą. Osoba która miała ze mną iść zachorzała, więc jak by ktoś się chciał wybrać za free to zapraszam. Najlepiej się obgadać przez PW. Oferta jak najbardziej serio i chciałbym aby tak była traktowana.
Awatar użytkownika
hiril

Postautor: hiril » pn sty 19, 2015 9:15 pm

Z Katowicami ciągle było mi nie po drodze, ale nie mogłam nie skorzystać z okazji, że aktorzy z Teatru Śląskiego wraz z Maćkiem Lipiną w roli Ryśka Riedla pojawili się w krakowskim Teatrze Słowackiego, by zaprezentować "Skazanego na bluesa". Pierwszą refleksją, która narzuciła mi się po spektaklu to to, że obok tego wydarzenia nie można przejść obojętnie. Zarówno w czasie przerwy, jak i po spektaklu korytarz rozbrzmiewał rozmowami widzów wymieniających swoje wrażenia. Mimo że scenariusz był dosyć wierny filmowemu oryginałowi Jakubik zaskoczył swoją wizją wprowadzając na scenę zagadkowe postacie. Być może mogłyby spełniać one jakąś ważniejszą rolę poza rozgraniczaniem poszczególnych scen, ale wprowadziły one w sztukę coś niepokojącego, skłaniającego do refleksji. Nie sposób nie odnieść się do odtwórcy głównej roli - niestety nie mam porównania z tym jak Ryśka zagrał "Kowal", ale moim zdaniem Maciek dobrze odnalazł się na scenie - nie silił się, by na siłę upodobnić się do Ryśka np. w sposobie śpiewania (czego wcale nie musiał robić - wszyscy wiedzieliśmy o kim jest sztuka), miał dosyć dużą swobodę w kontakcie z publicznością. W czasie trwania spektaklu wiele było momentów dla mnie "magicznych" - "Gizd", rozmowa Ryśka z ojcem, zaproszenie na scenę publiczności w czasie wykonywania "Whiskey", urodzinowe życzenia składane Goli i wreszcie przepiękny "Sen o victorii". Zakończenie bisem i wykonanie "Cegły" oraz "Whiskey" przy publiczności, która bawiła się wcale nie gorzej niż na prawdziwym koncercie Dżemu było tylko wisienką na torcie ;) Serdecznie polecam wszystkim obejrzenie tego spektaklu - to naprawdę ciekawe przeżycie ;)
wartości, wartości tego świata?"
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » czw sty 22, 2015 10:12 am

chojnac pisze:
hiril pisze:Z Katowicami ciągle było mi nie po drodze, ale nie mogłam nie skorzystać z okazji, że aktorzy z Teatru Śląskiego wraz z Maćkiem Lipiną w roli Ryśka Riedla pojawili się w krakowskim Teatrze Słowackiego, by zaprezentować "Skazanego na bluesa".,

a może słyszałeś, że wybierają się w kierunku centrum?

Oj mogli by :)

Sprawdzam co jakiś czas informacje na ten temat, ale jak do tej pory na nic nas interesującego nie wpadłem :(
wartości, wartości tego świata..."

Wróć do „Wydarzenia/Koncerty”