[2014.07.26/27] Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, Chorzów

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

wilkas

Re: [26/27.07.2014] Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, Chorzów

Postautor: wilkas » wt mar 18, 2014 5:00 pm

A wracając do newsa...co to za sztukę R.R napisał o tytule "Życie"? :) Czegoś nie wiem?
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt mar 18, 2014 6:21 pm

Robert_K pisze:Ja nie wiem czy ciebie cokolwiek jest w stanie uszczęśliwić. Ale większość forów ma właśnie takiego swojego "kikana". Nawet na forum Cree jest człowiek o nicku "esteta". Czasami podejrzewam że to ty jesteś.

Chcialbym zeby moj ulubiony zespol wrocil do formy z lat 2004-07 i bede zadowolony. Zapewniam Cie, ze nie wiesz o czym mowisz, ale moze za pare lat zrozumiesz:). Na Cree jestem tez pod swoim nickiem. Ale nie udzielam sie tam prawie w ogole. Koncze offtop jak masz cos do mnie, chcesz mnie zbic, obrazic itd to zapraszam na priv.
"Nothingman... Isn't it something...?"
czarekkk

Postautor: czarekkk » wt mar 18, 2014 8:49 pm

kikan pisze: Do wczoraj zastanawiałem się nad wyjazdem na 35 urodziny, ale w tej sytuacji nich mnie cmokną. Nie dostaną nawet złotówki. Nie spodziewałem się takiego parcia na kasę (chociaż już od jakiegoś czasu można było je zaobserwować). A tłumaczenie jest tak żałosne, że aż śmieszne.

Nie ma to jak ferować wyroki na podstawie jednego artykułu. Póki co nie słyszałem, żeby ktoś z Dżemu w ogóle się tłumaczył i potwierdzał bądź dementował tą informację, więc epitetów typu "żałosne" na Twoim miejscu bym sobie oszczędził.
Nie wiadomo, czy Dżem zagra na festiwalu, ale mam wrażenie, że jeśli tak i w ciągu 1,5 miesiąca na dwóch dużych koncertach powtórzy się 80% utworów, to dopiero będzie narzekanie, że "odcinanie kuponów" i "skok na kasę".
ivisenna

Postautor: ivisenna » wt mar 18, 2014 8:56 pm

Dziwne wieści, ale dobrze, że na razie niepotwierdzone. Mógłby ktoś spróbować podpytać Dżemów na jakimś najbliższym koncercie. Jakoś nie chce mi się wierzyć w to, że chodzi tylko o kasę, ale to tłumaczenie Martinka też średnio pasuje. Trzeba chyba poczekać do jakichś oficjalnych informacji.
Ale poza tym Festiwal w tym roku jak dla mnie zapowiada się naprawdę interesująco. Kult i Krzak- nie spodziewałam się, że uda się ściągnąć Kazika, ale organizatorzy pozytywnie zaskoczyli.
W "Życiu" chyba chodzi o spektakl z użyciem utworów Ryśka, może być ciekawie. I jakby jeszcze udało się wystawić "Skazanego" to już w ogóle mega.
„Nie ma demonów, jeśli nie uważać za demona wolności; świat jest jeden i Bóg jest jeden, i wiara jest jedna, przybyszu, a reszta jest milczeniem.”
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt mar 18, 2014 10:20 pm

czarekkk pisze:Nie ma to jak ferować wyroki na podstawie jednego artykułu.

Artykuł jeden, ale w komentarzach widać, że niektórzy słyszeli o tym już od dawna, więc coś jest na rzeczy. Dlatego zaznaczam, że być może cofnę te słowa za jakiś czas. Odcinanie kuponów to akurat obserwujemy od nie pamiętam kiedy, więc nie ma co się dziwić :). Dopóki nie ma oficjalnego potwierdzenia nie ma sensu dyskutować na temat setów.
"Nothingman... Isn't it something...?"
angus_y
Kontaktowanie:

Postautor: angus_y » wt mar 18, 2014 10:39 pm

Kikan jestem z Tobą całym sercem, w stu procentach popieram wypowiedzi. Nie pisałem tu chyba z rok, ale napiszę, że mam potwierdzenie od Pana Adama Antosiewicza iż Dżem nie wystąpi na festiwalu R.R.
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » wt mar 18, 2014 11:01 pm

:shock:
nie wiem co powiedzieć, dostałem tak w ryj, że aż brak mi słów... ale spróbuje coś napisać...

z chwilą przeniesienia Festiwalu do Chorzowa jego kondycja z roku na rok była coraz słabsza. Nie jest to tajemnicą i wie o tym każdy kto był choć troszkę bliżej tej imprezy. Mimo pojawiających się obaw "czy kolejny Festiwal się odbędzie" wygląda na to, że udało się dotrwać do okrągłej 20 rocznicy śmierci Ryśka. I mogła to być dobra okazja by w wielkim stylu zakończyć coś wielkiego. Niestety ktoś postanowił wszystko spierdolić.

Niezależnie od tego, czy chodziło o kasę, czy o cokolwiek innego nie ma wytłumaczenia dla nieobecności Dżemu na Festiwalu im Ryśka Riedla.

Co mogę więcej napisać? może: zespole Dżem i Leszku Martinku, nie idźcie tą drogą? a może coś co na każdym Festiwalu dla Maćka było szczytem elokwencji "pamiętajcie o Ryśku i o Pawle" ? No właśnie Panowie, pamiętajcie!
Matteo90

Postautor: Matteo90 » wt mar 18, 2014 11:49 pm

WSTYD I HAŃBA DLA DŻEMU ! :twisted: R.R się w grobie przewraca... muszę się zastanowić nad wyjazdem na 35 lecie -bo seta znam na Pamięć ... co najwyżej max 2-3 nowe -"stare" kawałki ...
kuba89

Postautor: kuba89 » śr mar 19, 2014 12:35 am

Jak mieliby zagrać tak bezpłciowy koncert, jak w zeszłym roku, to chyba lepiej dla pamięci o Ryśku, że nie zagrają.
szubaksc

Postautor: szubaksc » śr mar 19, 2014 8:43 am

Po tej wiadomości ja i cała moja paczka zrezygnowaliśmy z konceru 35 lecia.Jak oni nas olewają ,to my ich też,ale na Festiwalu oczywiście będziemy,bo festiwal to przede wszystkim ludzie tam przyjeżdzający .Powiem szczerze że zawiodłem się bardzo.
joasia78

Postautor: joasia78 » śr mar 19, 2014 8:53 am

Ludzie opamiętajcie się! Teraz "wieszacie psy" na zespole Dżem, że nie zagra na Festiwalu, a po nim jeżeli Dżem by na nim zagrał znowu byście narzekali że nie podeszli do koncertu profesjonalnie zagrali tą samą setlistę co na urodzinach i zaś byłoby źle. :evil:
angus_y
Kontaktowanie:

Postautor: angus_y » śr mar 19, 2014 9:30 am

Adi
Niezależnie od tego, czy chodziło o kasę, czy o cokolwiek innego nie ma wytłumaczenia dla nieobecności Dżemu na Festiwalu im Ryśka Riedla.
Dokładnie tak. W 20 rocznicę śmierci Ryśka powinni chociaż trochę skupić się na uczczeniu jego pamięci! Panowie chyba zapomnieli kto pomagał im wspiąć się na szczyt, z którego swoją drogą w ostatnim czasie spadają.
szubaksc

Postautor: szubaksc » śr mar 19, 2014 10:00 am

Do Joasia.Obowiązkiem Dżemu jest bycie na tym Festiwalu .To 20 Rocznica śmierci Rysia.Mogą zagrać nawet 1 kawałek,ale powinni tam być.Jestem Wielkim fanem Dżemu nawet po śmierci Ryśka,ale jak nie zagrają,to stracą w moich oczach.Rok temu wszyscy narzekali na Cree że krótko grali,ale BYLI!!!!!!!
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » śr mar 19, 2014 10:29 am

kikan Dobrze, że jesteś z Nami tutaj. Lubię czytać twoje opinie, które są oparte o silne fundamenty, z jednymi się zgadzam, z drugimi nie...Szkoda że opinie, które nie są przychylne są odbierane, jako marudzenia ...etc.

Długo zastanawiałem się, co konkretnego napisać w tej sprawie... Szukanie kości niezgody w odmowie propozycji zrobienia jubileuszu Dżemu podczas Festiwalu? W kuluarach był taki pomysł.Do tego mało kto wspomina, ale też jest problem w relacjach Bastka i Dżemu, co utrudnia sytuację racjonalnego spojrzenia na wiele spraw i jest smutnym faktem. Sądzę, że pomysł byłby trafiony, ale wcale nie mam pretensji, że Dżem chce realizować ten projekt sam...W czerwcu świętujmy jubileusz, w lipcu oddajmy hołd przyjacielowi...Te dwa koncerty można przygotować w dwa odmienne scenariusze...Taka sytuacja była 5 lat temu i czy nie może być teraz? Ja wieszać psów na grupie Dżem nie zamierzam, ale w tej całej sytuacji, gdzie wina zapewne leży pośrodku cierpimy my, publiczność, która dla muzyków powinna być najważniejsza... Bo bez Nas nie ma ich...

Ja wieszczyć końca Dżemu nie zamierzam. Chyba zacznę w momencie zgolenia brody Bena, a jej zapuszczenia przez Jurka :x Co do jubileuszu, zamierzam być, ale cała ta sytuacja, która teraz ma miejsce...Studzi emocje, euforii nie ma i nie wiem, czy zagranie trochę na siłę starych numerów zmieni mój światopogląd...Myślę, że problem nie leży w naszych gustach, a w relacje panujące wewnątrz zespołu, relacji oprócz rodzinnych, czysto personalnych...A i życzę, by Maciek był w takiej formie, jak podczas ubiegłorocznego Festiwalu. Poczuć było dawny klimat Dżemu. Do zobaczenia!
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
boston

Postautor: boston » śr mar 19, 2014 10:42 am

Adi pisze::shock:
nie wiem co powiedzieć, dostałem tak w ryj, że aż brak mi słów... ale spróbuje coś napisać...

Miałam nic nie pisać bo też zaniemówiłam :shock:
Ale, Adi, świetnie ująłeś to co pewnie ciśnie się na usta wielu, wielu fanom Dżemu...

Wróć do „Wydarzenia/Koncerty”