[2014.07.26/27] Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, Chorzów

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
kikan

Re: [26/27.07.2014] Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, Chorzów

Postautor: kikan » pt mar 28, 2014 9:35 am

Również uważam, że granie Dżemu przez Cree jest bezsensu. 1 max 2 kawałki można jeszcze przyjąć, ale żadnych wyjątkowych programów.

Miałem taką cichą nadzieję, że po tych wpisach na forum i fejsie zespół się ogarnie i przedstawi swoje oświadczenie dość szybko (chociaż powinien to zrobić przed gazetą, gdyby miał szacunek do swoich fanów). Ale po co się wysilać nie? Bileciki i tak sprzedzą się w "3 minuty". Naprawdę przykry jest brak profesjonalizmu w wydawałoby się profesjonalnym zespole.
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
Jakub

Postautor: Jakub » pt mar 28, 2014 11:02 am

Miałem na myśli sam festiwal i parę kawałków, a wypowiedź w cudzysłowie nawiązywała trochę do tego co pisałem wcześniej, mając jeszcze wtedy nadzieję na poważne potraktowanie nas przez zespół.
szubaksc

Postautor: szubaksc » pt mar 28, 2014 2:55 pm

LIST DO R
Siema R. sorry, że nie pisałem tak długo, ale wiesz... sama obecność na wielu koncertach, na których Ciebie już nie było, była moimi listami do Ciebie. Jak do dobrze R. że tego nie widzisz. Paskudne czasy nastały. Dziś już niewielu gra „za piwko i chleb”. Twoi kumple, ci którzy tak wiecie Tobie zawdzięczają, kolejny raz dali ciała. Wyobraź sobie, że w tym roku nie zagrają na Festiwalu Twojego Imienia w 20-tą rocznicę Twojego odejścia. Chłopaki grają już 35 lat i jeszcze nie dotarło do nich, że w całym mym bagnie oprócz pieniędzy i komercji są jeszcze inne ideały takie jak przyjaźń i pamięć . Wiesz R. rzeczywiście rację miałeś „tak trudno być człowiekiem, bo tak łatwo zejść na psy”. Wiele osób jest zawiedzionych, wielu Fanów czuje się zdradzonych, wielu z nas wyraża niechęć i dezaprobatę takiemu postępowaniu. Wiesz R. my będziemy na Festiwalu, bo tak jak Ty nie raz na koncertach mówiłeś do nas „gram dla was i będę grał dla was aż do końca” my tam będziemy, będziemy bez względu, czy zagra Dżem czy też nie, będziemy dla Ciebie i jak co roku zapalimy świeczkę, bo to Twoja muzyka , to piosenki które Ty R. śpiewałeś przyciągają ludzi, bo i tak wszyscy czekają na „Sen o Victorii, „Skazanego na bluesa”, „Czerwony jak Cegła”, czy „Autsajdera”, a propos tego ostatniego….widzę że przewidziałeś to śpiewając „kumpel zdradził mnie nie jeden” My nie zdradzimy. Spotykamy się jak do roku pod koniec lipca. Przeczytaj proszę ten list Pawłowi, niech też będzie w temacie. Żegnam Cię, ale tylko na jakiś czas… L.V.
Awatar użytkownika
LeoVirago

Postautor: LeoVirago » pt mar 28, 2014 4:22 pm

Dzięki szubaksc
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » pt mar 28, 2014 7:39 pm

Ten majonez zaczyna co raz bardziej śmierdzieć - Cree publikuję na swoim profilu dziwną wypowiedź fana, w których cel wydaje się być wiadomy...Tutaj publikacja Listu do R, który w żaden sposób mnie nie porusza do większej refleksji... Wszystkim Nam jest dobrze wyrokować, osądzać, krytykować, ale trzeba to robić konstruktywnie i kulturalnie...
Pisanie listów, które są oparte o zbędne emocję i niczego tak naprawdę nowego nie wnoszące...Oprócz smutnych faktów, bo prawda jest nieznana...

Mnie już mdli od słowa komercja w Dżemie...Chciałbym przypomnieć, że Rysiek raczej w latach sukcesów Dżemu nie grał na zasadzie co łaska...Zarabiał i to nie małe pieniądze, bo musiał utrzymać rodzinę, miał swoje wydatki..Był udziałowcem, członkiem firmy "Dżem S.C." Czyli zespół Dżem był wcześniej firmą, maszynką do robienia pieniędzy lub innymi komercyjnymi świństwami...FUJ Wraz z postępującym kapitalizmem ten schemat od lat się nie zmienia... Tylko Artysta, który dokonuję pewnych wyborów - uważany jest za komercyjne *****...Łatwo jest oceniać, tak naprawdę nie weryfikując swoich wyborów życiowych...Pieniądz jest dźwignią dzisiejszego świata...

Wielu uważa, że pieniądze są wynikiem decyzji Dżemu...A parafrazując utwór "Być Albo Mieć" - nikt w dzisiejszych czasach nie stawia sobie takich dylematów, czy to człowiek, czy Artysta...Tylko, czy warto wbijać szpilkę w zespół, argumentując relacjami, uczuciami o których tak naprawdę nie wiemy? Do tego nikt nie ma prawa...

Teraz dochodzę do wniosku, że żadne oświadczenie tutaj niczego nie zmieni...Bo mleko się rozlało, a było one "UHATE" więc nawet maślanki, czy kefiru nie będzie można wypić...Bo pozostanie gorzki posmak...
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pt mar 28, 2014 8:46 pm

Wydaje mi się, że o co innego tu chodziło w tym wszystkim.
Nawet niechby nie grali na festiwalu. Ale niechby ktoś miał odwagę stanąć przed ludźmi (tu: usiąść przy klawiaturze) i wyłożyć stanowisko kapeli. Skoro to (na przykład) wina Antosiewicza, to skoro on już zrobił ten krok, potwierdzając nieobecność Dżemu, to niech Martinek skreśli te trzy zdania w tym temacie. A nie pierdolety o krótkim czasie między koncertami.
Najsmutniejsze jest to, że to kolejna, podobna sprawa w niedługim czasie, gdy zespół stracił słuch, wzrok, głos.

Obowiązku grania na festiwalu u Antosiewicza nie mają, ale - skoro zrobił się ferment - niech ktoś oficjalnie da głos. Bo skoro kibiców kapeli to interesuje, to i zawodników powinno.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pt mar 28, 2014 10:28 pm

patpul mówi mną :). Pozostaje jedynie zapytać:

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 7852_n.jpg
Awatar użytkownika
dzemland

Postautor: dzemland » pt mar 28, 2014 10:46 pm

Brak jakiejkolwiek informacji ze strony zespołu, to jakaś abstrakcja. Wydaje się, że nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Tymczasem całą akcję otrąbiono już na głównych polskich portalach takich jako onet, czy interia:

http://muzyka.onet.pl/rock/festiwal-im- ... lesz/z0k8x

http://muzyka.interia.pl/rock/news/fest ... 2003585,46

Facebook wrze. Zespół milczy... Jakaś masakra. Przypomina mi to śniegową kulę, toczącą się z góry, coraz większą. Każdego dnia przybywa, zażenowanych fanów, którzy nie proszą już o występ na festiwalu, tylko o oficjalne i logiczne wyjaśnienie sytuacji. Jak tak dalej pójdzie, to dostaną tą kulą w twarz stojąc na scenie podczas obchodów 35 lecia. Nie wiem czy warto rejestrować koncert. Garstka ludzi, którzy przyjdą, będzie słabo wyglądać na DVD.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pt mar 28, 2014 10:50 pm

dzemland pisze:Garstka ludzi, którzy przyjdą, będzie słabo wyglądać na DVD.

Ale tak szczerze? Wierzysz w to? Ja nie. Na pewno przyjdzie pełno osób.
Awatar użytkownika
dzemland

Postautor: dzemland » pt mar 28, 2014 10:52 pm

Pożyjemy, zobaczymy...
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pt mar 28, 2014 11:18 pm

Oczywiście, że będzie full.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Awatar użytkownika
hiril

Postautor: hiril » pt mar 28, 2014 11:43 pm

Właśnie przeczytałam, wspomniany przez Was, post na profilu grupy Cree o treści aż nazbyt wymownej. Nie wiem jakie jest Wasze zdanie na ten temat, ale ja uważam, że cokolwiek by się działo, jakiekolwiek rozmiary przyjąłby konflikt między dżemowcami a Sebastianem, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca... Kojarzy mi się to z podwórkowymi przekrzywianiami dwóch zwalczających się band dzieciaków. Jak dla mnie - zagranie poniżej poziomu, który zespół powinien reprezentować. Z komentarzy poniżej tego postu wynika, że więcej osób ma podobne zdanie.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata?"
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » sob mar 29, 2014 11:35 am

patpul pisze:To ja - być może naiwnie - zapytam w sprawie Cree vs. Dżem. Może to kwestia do Armina, ale pewnie nie tylko. Bo i tu się pojawiły wpisy o jakichś niesnaskach między młodym Riedlem a Dżemami. Ówdzie kilka zdań o banie ze strony Dżemu na granie ich kawałków przez Cree. Jak to z tym jest?
(W jakiś sposób to się chyba wiąże z tematem?:D)

Zapewniam Cie, ze sytuacja "Brak Dżemu na Festiwalu" nie ma niczego wspólnego z zespołem Cree i ich obecnymi,wzajemnymi relacjami :wink: Natomiast kwestia "ban za granie utworów swojego Ojca przez Bastka" - cóż.. o to trzeba by chyba zapytać sam zespół Dżem lub ich Menagera.

hiril pisze:Właśnie przeczytałam, wspomniany przez Was, post na profilu grupy Cree o treści aż nazbyt wymownej. Nie wiem jakie jest Wasze zdanie na ten temat, ale ja uważam, że cokolwiek by się działo, jakiekolwiek rozmiary przyjąłby konflikt między dżemowcami a Sebastianem, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca... Kojarzy mi się to z podwórkowymi przekrzywianiami dwóch zwalczających się band dzieciaków. Jak dla mnie - zagranie poniżej poziomu, który zespół powinien reprezentować. Z komentarzy poniżej tego postu wynika, że więcej osób ma podobne zdanie.

http://oi62.tinypic.com/33acq2w.jpg
murek17

Postautor: murek17 » sob mar 29, 2014 11:23 pm

No to jedna kwestia chyba rozwiązana. Spór między Cree a Dżemem jeśli rzeczywiście jest, to nie ma nic wspólnego z nieobecnością zespołu Dżem na Festiwalu. Szkoda, że dalej nie wiemy jaki jest prawdziwy powód. Jak dla mnie, gdybym wiedział, to może bym jakoś przebolał tą absencję.
stadzio2

Postautor: stadzio2 » ndz mar 30, 2014 12:31 am

Myślę, że też bym jakoś przebolał, ale musiałoby pojawić się jakiekolwiek oświadczenie, wyjaśnienie, przyznanie się do błędu, przeprosiny czy cokolwiek w tym stylu... Chociaż jak znam życie, pewnie niczego takiego nie będzie.

Wróć do „Wydarzenia/Koncerty”