Wasze instrumenty

Porady, dyskusje na tematy techniczno-muzyczne

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » ndz sie 12, 2007 10:01 pm

gitara, gitara, gitara... :)
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » ndz sie 12, 2007 10:07 pm

witam:). Ja gram na gitarze od 3 lat. Zaczynałem na akustyku, a od jakiegos roku gram na elektryku ;). Posiadam gitarę elektroakustyczną SALOBRENA i elektryczną MARATHONE GL (podróbka les paula). Wzmacniacze - Line 6 Spider II i lampowy MG. Mamy zespol. Gramy covery (3 Dżemu) i kilka swoich. Poszukujemy wokalu ;). Pozdrawiam :)
"Nothingman... Isn't it something...?"
Gość

Postautor: Gość » śr sie 15, 2007 10:43 am

już tutaj kiedyś pisałem ale ostatnio zmieniłem piec no to się pochwalę ;) ale dla jasności wymienie jeszcze raz cały sprzęt:
-gitara elektryczna (kopia strata)
-piec- kiedyś 15-wattowy tranzystor BEHRINGER ale teraz głowa+paczka Hartke Big Piggyback z lampą 12AX7 na przedwzmacniaczu ;]
-struny Dean Markley 9-42
-kostki Dean Markley 0.84 mm
-kabel sprężynowy ale jakiej firmy to nie mam pojęcia bo dostałem od kumpla ;)
-footswitch do wzmacniacza własnej roboty zrobiony z włącznika do światła takiego jak to się ma w domach ;]
-stroik Ibanez GU30

No i to chyba tyle ;]
Pozdrawiam
LoSeK

Postautor: LoSeK » śr sie 15, 2007 5:55 pm

bartolini1313 pisze:już tutaj kiedyś pisałem ale ostatnio zmieniłem piec no to się pochwalę ;) ale dla jasności wymienie jeszcze raz cały sprzęt:
-gitara elektryczna (kopia strata)
[...]
Pozdrawiam

Kopia jakieś firmy, czy lutnicza? Jeśli firmowa - to jaka :-) A jeśli lutnicza - to czyje dzieło :lol: bo jestem ciekawy :)

Pozdrawiam!
Wojtek
Gość

Postautor: Gość » czw sie 16, 2007 9:21 am

kopia firmy BEHRINGER - kupiłem to w zestaiwe z piecykiem tyeraz duzo takich zestawów jest. Jak na sam początek to polcam ale jak na dłuższy okjres to odradzam ;) single trochę do d*** ;) jakbyś chciał coś więcej wiedziec to pisz 9763142 ;) pozdro
Gość

Postautor: Gość » sob sie 25, 2007 11:56 am

Ja od kilku lat obsługuję klasyka Yamahy, elektroakustyka Furcha i harmonijki Hohnera. A pogrywam okazyjnie poetycko i żeglarsko.
Awatar użytkownika
idonina

Postautor: idonina » czw sie 30, 2007 1:19 pm

Ja zamierzam właśnie się zapisać na naukę gry na gitarze :)
Awatar użytkownika
Bzyku3

Postautor: Bzyku3 » czw sie 30, 2007 5:28 pm

Witam ja gram na gitarce Epiphone Les Paul Studio i Akustyku firmy durango wzmacniacz Line 6 Spider II 30W Kostka Blues Breaker Marschala.
Gram od jakis 10 lat ale powazniej tak od 5 lat bo wczesniej pozyczalem gitarke i niemialem mozliwosci grac codziennie.
Nie gram w zadnym zespole chyba z braku czasu, chyba zeby sie trafil jakis zespol w katowicach grajacy bluesa - rocka z coverami dzemu to chetnie bym sobie pogram, ale jak narazie takiego nieznalazlem.
Pozdrawiam wszystkich Fan Clubowiczow i fanow Dzemu oraz Dobrej polskiej Muzyki
Bzyku
Gość

WASZE INSTRUMENTY

Postautor: Gość » pt sie 31, 2007 8:12 pm

JA GRAM NA GITARZE OD 8 LAT:):):):)

"W ZYCIU PIEKNE SA TYLKO CHWILE"
Awatar użytkownika
olam

Postautor: olam » śr wrz 05, 2007 8:14 pm

hm ja narazie nie gram na niczym :twisted:

no sorry gram na nerwach :evil:

ale zamierzam kupic gitare :lol:

na dzien dzisiejszy
wiem tylko tyle, ze sa klasyczne, akustyczne, basowe, elektroakustyczne <chyba> i elektryczne :) i tu moja wiedza sie konczy ....

wiec proszę Was o pomoc
chodzi mi głównie o granie kawałków Dzemowych

jak gitara była by najlepsza na początek??

"Kiedy byłem mały
Pytałem co to życie, pytałem co to jest życie mamo"
Gość

Postautor: Gość » śr wrz 26, 2007 10:00 pm

no a ja tworze na gitarze i na basie czasem jak mnie awansuja :P Ale przewaznie gitara :D
hadziajka

Postautor: hadziajka » śr wrz 26, 2007 10:18 pm

ja też sobie gram na gitarce...to juz parę lat...uczę się sama...:)
Gość

Postautor: Gość » śr wrz 26, 2007 10:25 pm

ja tez sie ucze sam grac na gitarze. Jakos nie uznaje wszelakich szkol chociaz mam kumpla po szkole muzycznej i swietnie gra sporo lepiej ode mnie ale jakos nie lubie szkol muzycznych moze wyzszy poziom :P
Gość

Postautor: Gość » ndz lis 18, 2007 10:45 pm

Armin pisze:
bukers pisze:Kurcze a ja od dluzszego czasu usiluje cos wykombinowac, kupic, ale z marnymi skutkami. albo brak towaru w sklepie, a jak juz jest to brak dla leworecznych, przerąbane :P

Heh.. no tak to już jest w naszym kraju.. też się nieźle natrudziłem :wink:
(Najpierw przekonywanie przez sprzedawców, że "graj jak praworęczny" , ale nie dałem się..skoro taki Cobain czy Maccartney się nie "przestawiał" ..to dlaczego ja miałbym to robić :P potem porady typu "wystarczy przełożyć struny" :roll: więc z takiego sklepu najlepiej od razu wyjść.. :wink: )
Najpierw zacząłem jeździć za elektroakustykiem.. w jednym sklepie powiedzieli, że takich u nas nie produkują :wink: Mega rotfl.. w drugim sklepie mogą sprowadzić, ale czas oczekiwania ( produkcji) to jakieś pół roku :| w trzecim sklepie mieli, ale na magazynie.. więc zaproponowali, że przywiozą i sobie pooglądam. To miał być jakiś CORT..ostatnia sztuka, "bardzo dobry model" 8)
Przywieźli po 5 dniach..czy jakoś tak.. wszystko fajnie, tylko gitara leżała sobie dłuższy czas na magazynie.. i brzmiała jak.. jak niegitara.. poza tym mostek był nadłamany, pudło porysowane.. podziękowałem :wink:
W jeszcze jednym sklepie gość zadzwonił do zaprzyjaźnionego producenta z pytaniem, ile trzeba czekać na wyprodukowanie jakiegoś elektroakustyka dla leworęcznych, na prywatne zamówienie.. odp: " nie opłaca nam się robić jednej sztuki" :lol:

Potem w Katowicach, przy Spodku, po ogólnym zniechęceniu , zdecydowałem się na elektryczną.. no i sprowadzili bez problemów tego Epiphona.. oczywiście 100zł droższy tylko dlatego, że dla leworęcznych.. 8) Ogólnie jest ciężko..ale jak pojeździsz, popytasz, poszukasz czegos na necie ..to dostaniesz to co byś chciał :)

bukers pisze:Armin a moglbys umiescic jakies zdjecie tego sprzeciku? bo chcialbym zobaczyc jak jest to wyciecie zrobione dla leworecznych. na necie zbytnio nie ma zdjec gitar dla leworecznych, a mysle tez o epiphonie

Obrazek Obrazek

To tak dwa zdjęcia na szybko.. :wink:
Lewusowe wcięcie itd. :oops:

A tutaj masz do porównania ten sam model, tylko dla praworęcznych
http://www.allegro.pl/item148736120_now ... arach.html

Powodzenia :)

Armin mi w tym samym sklepie udalo mi sie dostac elektryka dla lewusow :D
Gość

Postautor: Gość » ndz lis 18, 2007 10:52 pm

oj bardzo trudno jest dostac gitare dla leworecznych. Znam osobiscie jednego leworecznego gitarzyste ma on jakiegos elektroakustyka i elektryka ibaneza gralem tzn. probowalem cos ala Jacek Kaczmarski zagrac ale nie dalo sie. Jesli chodzi o sklep w moim miescie to wystarczy poprosic i wlasciciel da odpowiedz odrazu co i jak. Przyznam ze bylem w kilku sklepach nawet w Riffie w Kielcach i nie ma tak fachowej i milej obslugi jak u mnie w sklepie. No i mozna ograc ile sie chce sprzet ma miejscu, I czesto mozna znizke dostac albo jakas kostke czy kabel lub pasek na gitarke. A jesli chodzi o gitarke Armina to super Les paul naprawde maze nad kupieniem Les paula ale nie mam narazie kasy. Ale dziwne dlaczego leworeczni musza placic drozej za sprzet niz prawo. Moze wystarczy zrobic taki motyw jak to zrobil Hendrix :P Ale dobrze ze jestem praworecznym i nie musze sie przestawiac :P

Wróć do „Sprzęt”