Mirek Breguła [10.02.1964 - 02.11.2007]

Pamięci tych którzy odeszli a na zawsze pozostaną w nas

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
karolinahr
Kontaktowanie:

Mirek Breguła [10.02.1964 - 02.11.2007]

Postautor: karolinahr » pt sie 14, 2009 12:47 pm

Współzałożyciel i lider zespołu muzycznego Universe utworzonego w 1981 r. razem z Henrykiem Czichem. Był autorem ponad 150 tekstów, sam komponował oraz aranżował muzykę w zdecydowanej większości utworów zespołu. Ostatni swój koncert zagrał w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, podczas "Festiwalu Stróżów Poranka", 28.10.2007 r., wraz ze swoim fanem, polskim wokalistą, Andrzejem Lampertem i zespołem PIN.2 listopada 2007 roku popełnił samobójstwo w chorzowskiej kamienicy przy ul.Wandy, w której mieszkał. Muzyk pozostawił po sobie list pożegnalny, którego treść nie została podana do wiadomości. 2 listopada, około godziny 5.20 nad ranem, jego sąsiad znalazł ciało Mirosława Breguły na klatce schodowej. Prochy Mirosława Breguły zostały pochowane 7 listopada 2007 roku na cmentarzu przy kościele pod wezwaniem świętej Marii Magdaleny w Chorzowie-Starym. W pogrzebie wzięło udział ponad 5 tysięcy osób z Polski i zagranicy, w tym rodzina, przyjaciele, muzycy oraz fani. Uroczystość miała bardzo podniosłą oprawę, w kościele wykonano m.in. specjalnie przygotowany utwór "Święty spokój wreszcie masz" śpiewany przez Magdę Anioł, do której przyłączyli się wszyscy obecni. Na cmentarzu przemawiał wspózałożyciel zespołu, Henryk Czich, cytując fragmenty tekstów Mirosława Breguły. Fani twórczości Universe składali czerwone róże, stos kwiatów miał wysokość ponad 3 metrów. :cry: :cry: :cry:
Rodzi się pytanie: DLACZEGO :?:
"...Jak nie to cyk browara łyk
i jeśli to nie jest grzech
napij się, a będzie tak jak chcesz.."

gg: 968392
Gość

Re: Mirek Breguła 10.02.1964 - 02.11.2007

Postautor: Gość » pt sie 14, 2009 2:12 pm

Naprawdę cieszymy się bardzo, że jesteś na forum, że masz cheć zakładania tematów, ale jest taka funkcja Szukaj, albo ewentualnie można przejrzeć poszczególne działy i zobaczyć tematy.
Nie bardzo wiem, jaki cel ma założony przez Ciebie temat - Breguła walnął samobója dwa lata temu, nie ma żadnej rocznicy ani nic w tym stylu więc gdzie tu sens ...

A poza tym każdy z nas ma dostęp do Wikipedii i moze sobie TAM przeczytać to, co Ty wkleiłaś TU.

DLACZEGO ?
Awatar użytkownika
karolinahr
Kontaktowanie:

Postautor: karolinahr » pt sie 14, 2009 7:27 pm

kasiak1990 pisze:Nie bardzo wiem, jaki cel ma założony przez Ciebie temat - Breguła walnął samobója dwa lata temu, nie ma żadnej rocznicy ani nic w tym stylu więc gdzie tu sens ...

Jakby się ktoś pytał to w dniu rocznicy śmierci była uroczysta msza, a później spotkanie zespołu z fanami (na Krajcoku).

kasiak1990 pisze:A poza tym każdy z nas ma dostęp do Wikipedii i moze sobie TAM przeczytać to, co Ty wkleiłaś TU.

Wkleiłam z Wiki, ponieważ chciałam zaoszczędzić Wam klikania :P a tak na serio to chciałam tylko w skrócie napisać (wkleić żeby nie było, że sobie cudze teksty przywłaszczam :wink: ) kilka słów o tym jak Mirek skończył, tyle... jeśli temat się Wam nie podoba, nie odpowiada to można go usunąć, chciałam dobrze wyszło źle :?: :roll: :(
"...Jak nie to cyk browara łyk
i jeśli to nie jest grzech
napij się, a będzie tak jak chcesz.."

gg: 968392
Gość

Postautor: Gość » pt sie 14, 2009 8:20 pm

Ja nie widzę nic złego w tym, że Karolina założyła ten temat. Chyba po to ten dział jest. Miała czekać z zakładaniem do listopada, żeby była rocznica? Po co? Może ktoś chce o nim podyskutować już teraz lub w ogóle się o nim dowiedzieć - z pewnością są osoby, które o nim nie słyszały, albo słyszały niewiele.

Post napisałam z przyjaznym nastawieniem, nie wiem jak on brzmi, ale żeby się nikt nie czepiał.

Pozdrawiam

:wink:
Gość

Postautor: Gość » pt sie 14, 2009 8:55 pm

Natalla ja się przeważnie nie czepiam :D Ale koleżanka karolinahr wcześniej ząłozyła temat o Universe i spokojnie na tym można było poprzestać, to samo można było zamieścić tam.

karolinahr wiem że chciałaś dobrze, ale czasem warto przemyśleć zakładanie tematów i zastanowić się, czy tego co się chce powiedzieć nie moża zmieścić w jednym temacie założonym wcześniej

viewtopic.php?f=31&t=2909&start=0&st=0&sk=t&sd=a

:) Pozdrawiam :p
Gość

Postautor: Gość » pt sie 14, 2009 9:17 pm

O, faktycznie, to już można było to połączyć i więcej o Mirku napisać w tamtym temacie.
W takim razie ten temat uważam za zamknięty, a odpowiednia osoba może zrobić z nim, co trzeba :wink:
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pt sie 14, 2009 11:50 pm

Mirek Breguła nie żyje, więc nie wyrzucajmy go z tego forumowego cmentarza, a o Universe rozmawiajmy tam gdzie o zespołach zwykło się rozmawiać ;)

tak BTW, tematów o Ryśku mamy trzy:
- Ryszard Henryk Riedel - Czyli wszystko co Wam na duszy leży ( o co chodziło autorowi tematu, do dziś nie mam pojęcia )
- Ryszard Riedel 1956-1994 w dziale Zapal Świeczkę
- 15 rocznica śmierci w dziale Muzycy - czyli praktycznie dubel tematu ze świeczek... to są dopiero wątki warte połączenia
Gość

Postautor: Gość » sob sie 15, 2009 8:36 am

Adi pisze:tak BTW, tematów o Ryśku mamy trzy:
- Ryszard Henryk Riedel - Czyli wszystko co Wam na duszy leży ( o co chodziło autorowi tematu, do dziś nie mam pojęcia )
- Ryszard Riedel 1956-1994 w dziale Zapal Świeczkę
- 15 rocznica śmierci w dziale Muzycy - czyli praktycznie dubel tematu ze świeczek... to są dopiero wątki warte połączenia

szczegolnie pierwsze i ostatnie :P :twisted:

Wróć do „Zapal świeczkę”