Najsłabsze ogniwo - poszczególne utwory

Wszystko i nic, czyli tzw."wolność słowa"

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Re: Najsłabsze ogniwo

Postautor: borszysz » wt sie 11, 2009 7:50 pm

To że nagrał 3 płyty a Balcar 1 to jeszcze o niczym nie świadczy;) Równie dobrze mógł nagrać 3 marne płyty;) A i z Maćkiem niewiadomo jakby było gdyby nie śmierć Pawła i choroby Bena.
Trudno jest ich oceniać który lepszy. Każdy z nich ma zupełnie inny głos i zupełnie w inną stronę zespół z każdym z tych wokalistów poszedł. Z Ryśkiem grali z autentycznymi emocjami, z Jackiem bardziej Skynyrdowo a z Maćkiem hmm słodziej. Nie da sie ich uszeregować na szczebelkach podium, bo każdy z nich śpiewa w zupełnie inny sposób. Rysiek i Jacek byli samoukami, Maciek jest po szkole muzycznej. Zaserwowano nam do Dżemowej muzyki 3 wokalistów i każdego z nich cenie i szanuje. Niektóre piosenki wole z Ryśkiem (czarny chleb, list do m., ostatnie widzenie), niektóre z Jackiem (wehikuł czasu, lunatycy), a niektóre z Maćkiem (cała w trawie, człowieku co się z tobą dzieje, ballada o dziwnym malarzu). Koniec.

Sie offtop zrobił... ;) Smarze tudzież inny Adrianie czy Piotrku, możecie wydzielić te posty gdzieś? Bo sie sens gry maciejkowej zgubił;)
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Gość

Postautor: Gość » wt sie 11, 2009 8:10 pm

borszysz pisze:Sie offtop zrobił... ;) Smarze tudzież inny Adrianie czy Piotrku, możecie wydzielić te posty gdzieś? Bo sie sens gry maciejkowej zgubił;)

Myślę, że nie trzeba nic wydzielać tylko doszliśmy, a właściwie Ty Borszyszu doszedłeś do ogólnie wiadomego wniosku, że każdy z Panów wniósł coś swojego do Zespołu - Rysiek jest najlepszy, gdyby nie Jacek to byc może dzisiejszego Dżemu by nie było, a ponieważ Jacek miał inną wizję siebie/kierunku w jakim Zespół muzycznie powinien iść, a reszta Zespołu też inną - to się rozstali i przyszła pora na Macka, który według mnie jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu z odpowiednim wokalem (i sam też czuje się dobrze w Zespole). Amen

Proszę o merytoryczne wypowiedzi 8)

Powracając do głosowanie - Borszyszu drogi, rozumiem twą elokwencję muzyczną, ale reguły gry są takie, że wybieramy JEDEN utwór - zatem proszę zdecyduj - "Sen o Victorii" czy "Cała w trawie" ... (w przypadku braku decyzji żaden z utworów nie będzie brany pod uwagę)

Pozdrawiam wieczorową porą :mrgreen:
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » śr sie 12, 2009 7:30 am

borszysz pisze:Sen o Victorii- w tym utworze sie prosi o solówkę gitarową, gitara jest wyraźnym odcięciem się od tego klawiszowego motywu który się przewija przez cały utwór, a zamiast niej solówka klawiszowa moim zdaniem zrobiła z tego taką muzyczną rozmokłą zupe mleczną.

I dodatkowo mam wrażenie jakby Adasiowa gitara miała nieco na bakier ze strojeniem ;) Szczególnie pod koniec.

no to biore zupkę.

A to że ogólnie wiadomy wniosek to nie ejstem do konca przekonany;) bo czytając niektóre wypowiedzi m.in. w tym temacie mam wrażenie jakby było z leksza inaczej;)
pzdr
Pozdrawiam!

"Skazani na bluesa"

www.HOODOOBAND.pl
Majka21

Postautor: Majka21 » śr sie 12, 2009 9:58 am

To wracając do głownego wątku:) Ja mam podobne zdanie jak kolega borszysz, pomimo , że Cała w trawie to jeden z moich ulubionych utworów, (szczególnie w wykonaniu Maćka) to jednak to wykonanie najmniej mi się podoba spośród tych słyszanych na żywo do tej pory.Mam szczególny sentyment do tej piosenki a w tym wykonaniu czegoś mi zabrakło.
Dla mnie zdecydowanie za długo i za dużo solówki na klawiszach .
Także pierwszy punkt dla Całej w trawie ,ta aranżacja nie przypadła mi do gustu:)
Gość

Postautor: Gość » czw sie 13, 2009 7:16 pm

RUNDA I - WYNIKI

Głosowało 13 osób:

Mała Aleja Róż - 1 głos
Dzikość mego serca - 3 głosy
Cała w trawie - 1 głos
Zapal świeczkę - 2 głosy
Magazyn mód - 1 głos
Sen o Victorii - 1 głos

Powiedz czy słyszysz - 4 głosy - tym samym staje się pierwszym przegranym utworem w pierwszej rundzie.

RUNDA 2
Pozostało 15 utworów. Głosujemy do niedzieli do godziny 20:00

"W drodze do nieba"
"Mała Aleja Róż"
"Dzikość mego serca" (Jacek na vocalu)
"Człowieku, co się z tobą dzieje"
"Cała w trawie"
"Oh, słodka"
"Jesiony" (Bastek na vocalu)
"Modlitwa III – pozwól mi"
"Zapal świeczkę" (Jacek na vocalu)
"Magazyn mód"
"Najemnik II"
"Sen o Victorii"
"Niewinni i ja cz. I i II"
"Skazany na bluesa"
"Autsajder" (Jacek, Bastek, Maciek na vocalu)

Przypominam o merytorycznych wypowiedziach.
Głosy z poprzedniego głosowania nie przechodzą do następnego.

Mój głos: Nadal Dzikość mego serca - nie mam porównania z Maćkiem ...
Ostatnio zmieniony czw wrz 03, 2009 6:18 pm przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » czw sie 13, 2009 7:29 pm

Ja pozostaję przy Victorii.

Maciejka takie zapytanie;)
Nie masz porównania Dzikości mego serca z Maćkiem. A W drodze do nieba śpiewane przez Jacka słyszałaś?;)
Pozdrawiam!

"Skazani na bluesa"

www.HOODOOBAND.pl
Gość

Postautor: Gość » czw sie 13, 2009 7:35 pm

"Dzikość mego serca" nie przepadam ze wokalem Jacka Dewódzkiego a szczególnie mnie drażni w tym utworze
Gość

Postautor: Gość » czw sie 13, 2009 7:38 pm

borszysz pisze:Maciejka takie zapytanie;)
Nie masz porównania Dzikości mego serca z Maćkiem. A W drodze do nieba śpiewane przez Jacka słyszałaś?;)

No nie słyszałam, ale na wybór danego utworu składa się wiele rzeczy, m.in to czy lubię dany utwór, jak bardzo jestem do niego przywiązana - generalnie emocje związane z danym utworem + jeszcze mnóstwo innych czynników (wykonanie, nie tylko wokalne danego utworu, ale i aranżacja instrumentalna - że się tak wyrażę) - napisałam o tym, co pierwsze przyszło mi na myśl, gdybym się miała rozpisywać (ja i inni głosujący), to posty nie miały by końca ;).
Tak swoją drogą, to ciekawe jak mogło by brzmieć Jackowe "W drodze do nieba"...
Gość

Postautor: Gość » czw sie 13, 2009 7:44 pm

a ja zmienie glos pierwszy, na Cala w trawie o wiele bardziej wole wersje z woodstocka nie pamietam ktory rok ale to z dvd, tam Maciek przeszedl siebie, tutaj mnie klawisze po prostu nudza w pewnym momencie... a dzikosc swietnie wyszlo na tej plycie, i to potkniecie Jacka przed solowka :P
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » czw sie 13, 2009 8:02 pm

człowieku co się z Tobą dzieje, nie dociera do mnie ten utwór w tej aranżacji
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » czw sie 13, 2009 11:07 pm

Cała w trawie
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 16, 2009 7:01 pm

DOGRYWKA RUNDY 2

„Dzikość mego serca” i „Cała w trawie” otrzymały po dwa punkty – głosowanie do wtorku do godziny 20.00

Narazie wstrzymuję się od głosu - muszę sprawę poważnie przemyśleć.
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 16, 2009 7:26 pm

ja utrzymuje glos przy Calej w trawie te solowki klawiszowe sa usypiajace, zbyt lubie Dzikosc mego serca, w tej wersji rowniez...
Awatar użytkownika
Mandey
Kontaktowanie:

Postautor: Mandey » ndz sie 16, 2009 9:24 pm

Głos na Całą w trawie... tu nie ma takiego solo gitarowego jak w utworze rywalizującym z nią.
Jedna z lepszych Dżemowych solówek ever! :)
Majka21

Postautor: Majka21 » ndz sie 16, 2009 9:46 pm

Nie spodziewałam się takiego obrotu wydarzeń:) Podtrzymuje swój głos na Całą w trawie

Wróć do „HydePark”