Biała i czarna legenda Ryszarda Riedla

wszystkie komentarze odnośnie samego zespołu, muzyków, ich zachowań i umiejętności

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Gość

Postautor: Gość » pn wrz 10, 2007 9:19 am

Witam!
Obserwuje Wasze forum dochodzę do wniosku, że ktoś się za bardzo czepia, choć jeszcze nie przeczytał całości:)

Wtedy to dopiero zrozumie, że zacytowany fragment wstępu odnosi się do poszczególnych podrozdziałów książki (być może stąd ta powtarzalność i wyszczególnienie).
Gość

Postautor: Gość » pn wrz 10, 2007 10:44 am

onir pisze:Witam!
Obserwuje Wasze forum dochodzę do wniosku, że ktoś się za bardzo czepia, choć jeszcze nie przeczytał całości:)

Wtedy to dopiero zrozumie, że zacytowany fragment wstępu odnosi się do poszczególnych podrozdziałów książki (być może stąd ta powtarzalność i wyszczególnienie).

a mnie sie wydaje ze na tego typu forach zwlaszcza np okolice bluesa dochodzi do gigantycznego poklepywania po pleckach...kazdy kto cos stworzy to juz jest gosc, nagra smetna, kolejna z 50 nic nie wnoszaca do niczego plyte, napisze przecietna ksiazke i juz sukces, i juz slawa, zachwyty i uznanie. A gdy rozlegnie sie jakis glos krtytki to wszystkie oburzone pierwsze szeregi wynawcow tworza falnge poprawnosci wielbicielskiej.
Na razie z wzrajastajaca niechecia czytam wlasna prace mgr. jak uporam sie z tą epokowa chałą to przeczytam białą i czarną legendę (no Ty mi ją pożyczysz Maź dobrze czujesz ;) )
Awatar użytkownika
Drut

Postautor: Drut » pn wrz 10, 2007 4:33 pm

poczta polska nie zawodzi..po 1,5 tygodnia priorytetem doszla ksiazeczka i trzymam ja w reku i widze ze po stronie 26 jest 29 po 29 30 a po 30 27,28, 31..czyli powinienem sie cieszyc ze mimo wszytko mam wszystkie strony(zobaczymy jak bedzie dalej)tylko troche nie po kolei..
www.dzikijunak.org/gallery/Drut
I'd like to think that when I die
I'd get a chance another time
And to return and live again
Reincarnate, play the game
Again, and again, and again, and again
http://junakm10.fotosik.pl/
Gość

Postautor: Gość » pn wrz 10, 2007 4:56 pm

nie przejmuj sie Drut, znajdziesz sie na pewno i tak jest w kółko o tym samym...

Dobrze Scypion pożycze, ale narazie już jest w obiegu łącznie z reszta moich Dżemowych ksiazek
adamka

Postautor: adamka » wt wrz 11, 2007 8:40 pm

nie czytalam jeszcze tej ksiazki, ale zastanawialam sie nad jej kupnem, po przeczytaniu wiekszosci komentarzy stwierdzam ze chyba jednak nie przeczytam tej ksiazki xD
a moze ktos poprostu jednym slowem mi odpowie, warto przeczytac??
Awatar użytkownika
olam

Postautor: olam » wt wrz 11, 2007 9:09 pm

>>>>>>>>>>>warto<<<<<<<<<<<

a jesli Ci sie nie spodoba to przynajmniej bedziesz miała wyrobione zdanie na ten temat :wink:
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt wrz 25, 2007 11:07 am

Przeczytałem ją jakoś po Tyskim... Moim zdaniem jest średnia. Poł książki totalna masakra, wszystko mi przypominało pracę maturalną (którą w tym roku zdawałem ;)). Ledwo czytałem... Druga połowa już dużo ciekawsza (o narkotykach, filmach itp). Miło się czytało. Z wyglądu ładna, fajne fotki... Polecam jednak zacząć od połowy. Pozdrawiam
"Nothingman... Isn't it something...?"
Gość

Postautor: Gość » pn paź 08, 2007 7:26 am

książka jest oki, trochę nowych wiadomości się dowiedziałem, czekam na pracę doktorską teraz bo coś obszerniejszego by się przydało :-)
Gość

Postautor: Gość » czw lis 15, 2007 9:04 pm

z ulotki, którą dziś dorwałam w tyskim Teatrze

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na Popołudnie Czwartkowe, gościem będzie Edyta Kaszyca - absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Autorka książki "Biała i czarna legenda Ryszarda Riedla", która wygłosi prelekcję - "Mówią o mnie w mieście ... Legenda Ryszarda Riedla"

Spotkanie odbędzie się 22 listopada o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Miejskiego w Tychach (czyli na terenie tyskiego Browaru :wink: ) ul. Katowicka 9, tel 32 327 18 23, www.muzeummiejskie.tychy.pl

wstęp wolny

czyli kolejne spotkanie z serii "małolata pisze książkę (już nie pracę dyplomową) o człowieku, którego nigdy nie spotkała" ... :? :roll:
Awatar użytkownika
olam

Postautor: olam » czw lis 15, 2007 9:08 pm

czyli kolejne spotkanie z serii "małolata pisze książkę (już nie pracę dyplomową) o człowieku, którego nigdy nie spotkała" ...

tak to odbierasz ? :roll:
Gość

Postautor: Gość » czw lis 22, 2007 6:58 pm

tak - ponieważ jest to praca odtwórcza - tak jak napisałam powyżej i chyba kilka postów wcześniej, pisze o człowieku, którego nie spotkała a zna tylko z opowieści ... dla mnie żadna rewelacja .. też bym mogła napisać książkę o np Cliffie Burtonie (pierwszy basista Metalliki, wzór i inspiracja wielu muzyków, ponoć wspaniały człowiek), Layn'ie Staley'u (pierwszy wokalista Alice in chains - wyjątkowy głos, zmarł wskutek przedawkowania), Charlie'm Chaplinie czy innej znanej postaci, którą cenie i podziwiam ...
Postaram się dotrzeć na spotkanie - może osobiste poznanie i, mam nadzieje, możliwość zakupienia książki przekona mnie do tej pani ...

E D I T

książka Edyty jest do kupienia w Muzeum Browaru tyskiego za 18 zł.

Jak tylko przeczytam całą pozycję, podzielę się z wami opinią.
Tymczasowo z książką się rozstałam, gdyż pożyczyłam ją dziennikarce Dziennika Zachodniego, która w najbliższym czasie napisze artykuł odnośnie dzisiejszego spotkania. Aż jestem ciekawa tej recenzji ...
Gość

Postautor: Gość » czw lis 22, 2007 7:04 pm

ja niestety jeszcze nie czytalem tej ksiazki. Mialem tylko przyjemnosc z "Rysiek" i na tym sie ksiazki skonczyly ale napewno kiedys przeczytam. Jeszcze nie czytalem "Ballady o dziwnym zespole" ale podobno gorsza jest od "Rysiek" chociaz bardzo bym chcial poczytaj ja jak inne. I tu sie troszke zgodze z Maciejka na temat pisaniu ksiazki biograficznej bez znania jej bohatera tak jak inni pisali by o Johnie Lennonie, Jim'ie Morrisonie czy innych swietej pamieci wybitnych muzykow. Ale napewno taka ksiazke warto przeczytac :D
tete

Postautor: tete » czw lis 22, 2007 7:46 pm

Nie ma nic złego w pisaniu o artyście którego się nie znało osobiście. Mniej wiecej prawie cała historia sztuki uprawia ten proceder. Są jednakze dwa warunki: 1. trzeba wiedziec jak się to robi, 2. robic to z sensem. Oba te warunki nie zostały spełnione przez panią Kaszycę, niestety. Jej ksiażeczka nie odpowiada bowiem na podstawowe pytanie: SKĄD bierze się biała i czarna legenda RR i jakie sa jej przyczyny. A przeciez to jest najbardziej fascynujace w tym problemie. Wyliczanka filmów itd takiej odpowiedzi nie przyniesie. Dlatego ksiażka jest właściwie nieciekawa.
Gość

Postautor: Gość » czw lis 22, 2007 7:51 pm

i tutaj nieskromnie nie czytajac ksiazki zgodze sie z Tete troszke bo slyszalem duzo o tej ksiazce niestety
Gość

Postautor: Gość » czw lis 22, 2007 7:54 pm

kaczko droga - książka Edyty nie jest biografią, bowiem biografia przedstawia całe, bądź część życia artysty, a "Biała ... " jest rozbrajaniem kultu Ryśka na części pierwsze - do tego stopnia, że pojawiają się w niej jakieś dziwne wykresy i tabelki porównawcze :shock: .
Wg mnie Edyta jest zbyt młodą osobą, żeby zabierać się za pisanie książki, która zdaje się jest kalką jej pracy mgr ... czego dowodem jest wstęp, za przeproszeniem, zerżnięty z pracy dyplomowej ...

Chyba, że Edyta chciała sobie zarobić na książce ...

Wróć do „zespół DŻEM”