Nobel '83 Pro Memoria

Co, gdzie i kiedy można "usłyszeć" o kapeli

Moderatorzy: Piotrek, Radek

evvus00

Re: Nobel '83 Pro Memoria

Postautor: evvus00 » wt wrz 30, 2008 9:38 pm

alice pisze:Trochę mnie ten chórek denerwował i ta baletnica. Jakoś takie rzeczy mi nie pasują do koncertu Dżemu, ale widać takie było zamierzenie reżysera koncertu. Co do wokalu Maćka to ok :)

A mi sie to własnie podobało.
Pasowało tam, zawsze to coś innego, ale moim zdaniem ok. :)
Oczywiście nie na takie normalne koncerty Dżemu, ale przy takiej okazji jak najbardziej ok.
chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » wt wrz 30, 2008 10:25 pm

Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » śr paź 01, 2008 6:23 am

Co to za gibające sie stado za maćkiem?:P Zasłonili wszystko:P:P

Jeśli mnie wzrok nie myli, a z tego zbliżenia na Janusza wynika, że mnie nie mylił:P to musze wam powiedzieć, ze Janusz chyba lubi Bluestrację:P Mianowicie- albo sobie zainwestował w nowy klawisz, albo ten klawisz zapożyczył od Gangu Olsena, bo od nas nie brali, przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo:P Ale śmigał na czymś czego nie ma w swoim zestawie klawiszów koncertowych, mianowicie na rewelacyjnyej maszynie, w zasadzie komputerze z klawiszami: Clavia Nord Stage 88. Takie czerwone cuś co ma brzmienie Hammondów lepsze niż normalne Hammondy (Hammondy też mamy i po porównaniach śmiało moge tak powiedziec nie obawiając się świętokradztwa :P), brzmienie piana miażdży i wogóle funkcje tego miażdżą:) Zatem jeśli sobie to kupił to po pierwsze gratuluje a po drugie będzie miał sporo zabawy teraz na koncertach, a jeśli pożyczył to pewnie kupi;) Ale nie jestem pewien czy Gangole też mieli ten model, czy inne coś czerwone bo troche z boku stałem na Przestrodze i nie widziałem dokładnie nazwy.

TUTAJ sobie możecie o tym czymś poczytać.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
tete

Postautor: tete » śr paź 01, 2008 8:06 am

Witam. Nie będę komentowac występu Dżemu (bo był świetny), Maciek ok. a Victoria w wersji symfonicznej brzmi znakomicie. Ośmielę się napisac kilka słów na temat samego pomysłu wykorzystania Snu o Victorii przy takiej okazji. Sądzę, że organizatorom imprezy nie chodziło o walory muzyczne, ale o tekst, z "magicznym" słowem Victoria, użytym przecież przez Rysia na skutek pewnej "pomyłki" :P . Zestawienie obrazków z całej historii Solidarności i migawek z księdzem Jankowskim - z utworem, którego tekst i pierwotny zamysł nie miał wiele wspólnego z wydarzeniami opiewanymi w tej uroczystości bardzo mnie ubawiły. Jakby to Rysiek widział - pewnie by sie nie wściekł, ale kto wie, czy nie pękł by ze śmiechu :lol: Cały ten pomysł (aczkolwiek miły z uwagi na fakt, ze pamiętano o Dżemie) od razu wydał mi się dosyc abstrakcyjny i nie wiem czy przypadkiem nie należałoby uznac wmontowania Snu o victorii w cały ten show - za polityczną manipulację. A to "balecisko" w tle też było komiczne :lol:
Gość

Postautor: Gość » śr paź 01, 2008 9:07 am

A mnie się wydaje, że wybór tej piosenki był podyktowany tym, że córka Lecha Wałęsy ma na imię Wiktoria :D, ale mogą być inne interpretacje. Pewnie się nie dowiemy, co kierowało twórców koncertu przy doborze akurat tej piosenki.
Gość

Postautor: Gość » śr paź 01, 2008 11:09 am

Przede wszystkim ogromne dzięki dla Armina za nagranie i udostępnienie innym!
Wzruszyłam się... (pewnie z racji wieku, wspomnień i okazji).
Według mnie wykonali to pięknie - no i ten zaskakujący kontekst. Po raz kolejny okazało się, że jeden tekst może być odczytany zupełnie inaczej - w zależności od okoliczności. Myślę, że Ryszard byłby zaskoczony ale również dumny.
To ogromne wyróżnienie dla Dżemów, że mogli wziąć udział w takim koncercie.
P.S. Chyba faktycznie mogłoby się obejść bez baletnicy...

Ewa 53 = boston
tete

Postautor: tete » śr paź 01, 2008 11:18 am

No, gdyby wybrali Detox, albo Aleję róż byłoby jeszcze bardziej abstrakcyjnie :lol: A tak przynajmniej się imię zgadzało :lol:
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » śr paź 01, 2008 11:37 am

tete pisze: A to "balecisko" w tle też było komiczne :lol:

aaaa nie znacie się, to przecież była Pani Wolność :P

ewa53 pisze:Przede wszystkim ogromne dzięki dla Armina za nagranie i udostępnienie innym!

a nie ma za co :wink:
Ostatnio zmieniony śr paź 01, 2008 12:08 pm przez Armin, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Postautor: Gość » śr paź 01, 2008 11:55 am

a ja Was nie rozumiem...

graja normalnie na koncercie zle
graja z chorem zle
balet tanczyl zle
teraz znow bede koncerty i wystarczy ze ktos bedize na 2 i tez zacznie sie marudzenie...
Dzemu nie ma w TV - ZLE
Puszcza 1 piosenke (tak jak kazdego innego zespolu co tam wystepowal) - ZLE
zamiast cieszyc sie ze jest cos innego niz setny raz Skazany na Bluesa, czy ostatnia Rawa Ryska to znow narzekania...

nie rozumiem Was ludzie!!!!

PS bylo super przynajmniej inaczej niz zwykle, a z chorem wykonanie naprawde dodalo smaczku

PS 2. dzieki Ci Armin za udostepnienie , Ty mala ropuszko:)
tete

Postautor: tete » śr paź 01, 2008 12:02 pm

Rzymska bogini wolności zawsze miała skrzydła. Powinni je doprawic tej baletnicy - mieliby gotowca na jasełka :lol:
Awatar użytkownika
Iwa85

Postautor: Iwa85 » śr paź 01, 2008 12:38 pm

Tylko się cieszyć że Dżem był zaproszony na tak wielką uroczystość :D Fajne wykonanie tej piosenki, coś innego. W końcu jakieś urozmaicenie :)
tete

Postautor: tete » śr paź 01, 2008 1:52 pm

Szanowny Przemo! Nie zawsze wszystkich można zrozumiec, nie ma zresztą takiego obowiązku. Nie mam nic do samego występu Dzemu - bo mi się ta "symfoniczna" wersja Victorii podoba. Kontekst całości mnie rozśmieszył (bo akurat takie mam poczucie humoru), a ta "wspaniała uroczystośc" za bardzo trąciła mi dawnymi akademiami ku czci i całkiem współczesnym, świetnym politycznym marketingiem. Nie jest to jednak winą Dzemu, a organizatorów, a to już dopust boży. I czy tak trudno zrozumiec mój sarkazm - spowodowany tym, że piękny, poetycki i całkowicie apolityczny tekst, napisany przez faceta który miał gdzieś wszelki "system" został wykorzystany w tak specyficznym przedsięwzięciu? Tyle o kontekstach.
LoSeK

Postautor: LoSeK » śr paź 01, 2008 6:50 pm

A mnie się wydaje, że te klawisze, na których grał Janusz, brały czynny udział podczas wykonywania następnych piosenek... Całkiem możliwe, ze był to sprzęt, który był na miejscu. Przynajmniej tak mi się wydaje że tak widziałem, ale mogę się mylić ;)

Pozdrawiam!
Wojtek
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » śr paź 01, 2008 7:47 pm

Losek, możliwe nie widziałem nic poza Victorią bo tyle Armin wrzucil;) Ale sprzęt jest naprawdę konkretny, na naszym demie możecie posłuchać jak to gada, polecam utwór Wredna B. bo tam ich jest najwięcej, ewentualnie na youtubie do któego link macie poniżej. Fajna zabawka, jak ktoś myśli konkretnie o dobrym klawiszu to moge to polecać w ciemno:)
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl

Wróć do „Dżem w mediach”