Jerzy Styczyński

Wszystko o członkach zespołu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Jerzy Styczyński

Postautor: Gość » pt paź 03, 2008 4:01 pm

Jerzy Styczyński (ur. 16 lutego 1958 w Chrzanowie) - polski gitarzysta, muzyk zespołu Dżem od 1981.

Karierę gitarzysty zaczął w zespole działającym przy Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Tychach, z którym to od czasu do czasu występował na miejscowych przeglądach. Właśnie na jednym z takich konkursów został zauważony przez wokalistę zespołu Dżem, Ryszarda Riedla i zaproszony do współpracy. Ich pierwsze spotkanie nie doszło jednak do skutku, z powodu nie stawienia się na nie osób zainteresowanych. Spotkali się nieco później, na próbie jednej z garażowych kapel i, jak gitarzysta wspominał po latach, dopiero wtedy rozmowa stała się poważna. Pierwszy kontakt z zespołem miał w 1978 roku. Z czasem zespół stał się czołowym przedstawicielem polskiego blues-rocka, a Styczyński niezwykle szanowanym gitarzystą, zapraszanym do współpracy przez najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku. Uznany muzyk sesyjny, można go usłyszeć na płytach takich grup jak m.in. Harlem czy Cree.

Najczęściej gra na gitarze Gibson Les Paul, jednak w swojej kolekcji ma również Fendera Stratocastera, Ibaneza Artista oraz Martensa Telecastera. W utworach akustycznych używa gitary Gibson Blues King Electric lub 12-strunowej Yamahy. Preferuje struny Dean Markley'a oraz Ernie Balla.

Aktualnie gra na wzmacniaczach firmy Orange, kolumnach tej samej marki (posiada też kilka comb gitarowych firmy Marshall oraz Vox, z których korzysta w trakcie mniejszych koncertów lub występów sesyjnych) oraz korzysta z efektów firmy Boss, Ibanez oraz Vox.

zobacz i posłuchaj utwór MODLITWA - Jerzy Styczyński i Maciej Balcar - http://uk.youtube.com/watch?v=aqtKSlQE3Mg
Awatar użytkownika
peepshow

Re: Jerzy Styczyński

Postautor: peepshow » pt paź 03, 2008 4:17 pm

i czego ten temat ma dotyczyć niby? mam napisać jaki niesamowity z niego jest facet? :)
~. "ze słabości drwię, bo zamiast niej - warto kpić, kopać, kląć i wyć."
Gość

Postautor: Gość » pt paź 03, 2008 4:29 pm

peepshow pisze:i czego ten temat ma dotyczyć niby? mam napisać jaki niesamowity z niego jest facet? :)

Tak, dokładnie. Jest z niego niesamowity facet.

PS pip.. weź się ogarnij...
boston

Postautor: boston » pt paź 03, 2008 5:13 pm

Mnie osobiście wydaje się, że temat ma dotyczyć Jurka Styczyńskiego... :shock:

Dzięki za podanie linka. Naprawdę WARTO posłuchać. Pięknie Jurek gra a Maciej śpiewa. Dreszcze mi przeszły po plecach!!
Awatar użytkownika
peepshow

Postautor: peepshow » pt paź 03, 2008 5:20 pm

no dobrze, ma dotyczyć, to akurat zrozumiałam. z tym, że jeśli chciałabym przeczytać biografię Styczyńskiego, to zajrzałabym do takiego pięknego wynalazku jak google!
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pt paź 03, 2008 6:51 pm

peepshow pisze:i czego ten temat ma dotyczyć niby? mam napisać jaki niesamowity z niego jest facet? :)
ten temat powstal po to zeby Charcerzyk mogl po raz trzeci potraktowac nas tym samym linkiem :P
Awatar użytkownika
peepshow

Postautor: peepshow » pt paź 03, 2008 6:54 pm

"dzięki Adi, chociaż Ty mnie rozumiesz !!!! :("
boston

Postautor: boston » pt paź 03, 2008 8:28 pm

Faktycznie charcerzyk chyba "przedobrzył" z powtarzaniem tego linka ale ja i tak jestem zadowolona, że mogłam poznać właśnie to wykonanie "Modlitwy".
Gość

Postautor: Gość » pt paź 03, 2008 9:16 pm

boston pisze: ale ja i tak jestem zadowolona

czy ja wiem czy spiracenie kawalka tej plyty to powod do zadowolenia. no chyba, ze kolega w ten sposob (piractwo) chcial oddac hold :)
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » wt gru 16, 2008 8:00 am

Potrzebowałbym zdjęcie "podłogi" Jurka. Jak ktoś z was jest w posiadaniu to podrzuccie mi go mailem:
borszysz@gmail.com
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Gość

Postautor: Gość » wt gru 16, 2008 10:59 am

jesli podpasuje... zdjecie autorstwa jesli dobrze pamietam Maciejki albo Jarka z gory przepraszam
http://img78.imageshack.us/img78/1021/k ... 125cj4.jpg
niestety to jest najwyrazniejsze... chyba ze na zdjeciu Jarka jest takie jedno ale Jurek zaslania tam butami kawalek...
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » śr gru 17, 2008 6:10 pm

Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » śr gru 17, 2008 6:32 pm

Dzięki!
Powiedzcie mi tylko co to za kostka przed ge7. Myślałem, ze znam większość kostek bossa, ale tej no ni chu chu:P I się zdziwiłem, myślałem że Jurek śmiga na Turbo Tube Screamerach a on na zwykłych TS9 śmiga... :P
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Gość

Postautor: Gość » śr gru 17, 2008 6:51 pm

Kwinto a masz moze innych czyli Adasia i moze Bastka? bo nie wiem czy Bastek cos zmienial bo mam jakies jego zdjecie podlogi no i Kramka jesli kogos interesuje... bo chyba Beno nie ma zbyt wiele efektow jesli w ogole cos ma :P
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » śr gru 17, 2008 8:34 pm

Mam gdzieś jescze Adasia ...jak znajde to wam pokaże.

Wróć do „Muzycy”