Trudne pytania do kapituły fan clubu "Skazani na Bluesa"

Czegoś nie wiesz lub masz wątpliwości - pytaj

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Re: TRUDNE PYTANIA DO KAPITUŁY FAN CLUBU "SKAZANI NA BLUESA"

Postautor: Ziemniaq » ndz gru 20, 2009 12:45 pm

gola72 pisze:Jak idą prace nad statutem? czy zostanie on podany przed wpisem dorejestru krs dla ogólnej rzeszy członków ofc?

pozdrawiam :D

Trwają konsultacje i zbieranie pomysłów. W sprawę są zaangażowani zaprzyjaźnieni prawnicy. Myślę że będzie taka możliwość - tylko najpierw taki dokument musi powstać. ;)
Spokojnie. Co nagle to...

Ziemniaq
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » ndz gru 20, 2009 1:30 pm

A poza tym to nie wiem jak u was, ale u mnie zaczął się już okres świąteczny, a co za tym odwiedziny. Punktem głównym obchodów jest wizyta teściów... :twisted: Aż same 'ochy' i 'achy' cisną się na usta :lol:

W obliczu tych faktów statut musi poczekać :wink: Najpierw trzeba zjeść karpia i obejrzeć Kevina na Polsacie.
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
gola72

Postautor: gola72 » ndz gru 20, 2009 1:57 pm

:D :arrow:
Ostatnio zmieniony pt gru 17, 2010 12:39 pm przez gola72, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Postautor: Gość » pn gru 21, 2009 4:22 pm

Siema
nie pytam po co cała ta rejestracja, w końcu demokracja.

Ciekaw jestem tylko kilku rzeczy, a mianowicie:
1 jak ma wyglądać wstąpienie do OFC?
2 co ze "starymi" członkami którzy spełnili wymagania(bardzo przystępne i niezobowiązujące) i są pełnoprawnymi członkami Oficjalnego Fan Clubu zespołu Dżem?
3 pamietacie co się działo na paprach jak mieliśmy ZAREZERWOWANE pole namiotowe pod OFC? nie spotkało sie to z aprobatą ludzi, co potwierdzały nastroje i komentarze typu "Ci z za taśmy" chociaż mógł sie tam rozbić każdy. A myślę że po sformalizowaniu OFC, nie będzie w geście Adama A. śmignięcie taśmą wokół kilku drzew gdzie może wbijać każdy, tylko będzie formalnie wyznaczony kwadrat dla OFC ze strażą. Już sobie wyobrażam tą gorącą atmosfere i wcale nie chodzi mi o pogode.

A poza tym moje osobiste zdanie jest takie że zbyt mała grupa osób się "starzeje" się w tym OFC, i wydaje mi się że dojdzie do tego że garstka kapituły będzie się poznawała z ogromną liczbą przesympatycznych 16 latków.

Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pn gru 21, 2009 6:38 pm

BART00SH pisze:A poza tym moje osobiste zdanie jest takie że zbyt mała grupa osób się "starzeje" się w tym OFC, i wydaje mi się że dojdzie do tego że garstka kapituły będzie się poznawała z ogromną liczbą przesympatycznych 16 latków.

A to Bartku już chyba niczyja wina ? Bo kto poradzi coś na to, że niektórzy ludzie poznają Dżem w wieku 16 lat i z czasem okazuje się, iż ta 'miłość' była tylko zauroczeniem :wink: Nie mniej jednak część ludzi zostaje z Dżemem na dłużej. I wcale nie jest to garstka, ograniczająca się do grona 'starzy wyjadacze' + nastolatkowie. Jak tak się zastanowię to w ciągu ostatnich dwóch lat grono "Skazanych" powiększyło o całkiem sporą grupę ludzi dojrzałych, choć duszą nadal bliższych osiemnastolatkom. Więc może o to chodziło w kwestii tych 'szesnastek'. :wink:

A co do pytań - odpowiedzi na pytanie 1 i 2 zostaną udzielone w odpowiednim czasie. Na razie za pasem są święta, a co za tym idzie dużo innych spraw zaprząta głowy większości osób. Co do pytania nr 3 mogę odpowiedzieć co o tym sądzę. Jeśli ktoś jest nastawiony do wszelkich zrzeszeń, organizacji itp. na zasadzie 'są złe bo są złe' to ja nie mam zamiaru dyskutować. Dyskusja taka nie ma sensu i do niczego nie prowadzi. Wrogowie OFC istnieli nawet wtedy gdy byliśmy małą grupą fanów, która postanowiła się jakoś nazwać. W związku z rejestracją pewnie pojawią się nowi. Nic na to jednak nie poradzimy ponad to, iż możemy głosić na lewo i prawo o naszych intencjach. Jeśli ktoś nie będzie chciał się przekonać to tego nie zrobi. Z resztą popatrz na Owsiaka - tyle lat robi dobre rzeczy, a i tak znajdują się wrogowie na zasadzie 'Owsiak to zło bo to Owsiak'. Ale to już chyba wynika z takiej ludzkiej cechy jaką jest zawiść - budować się nie chce, ale krytykować i opluwać to chętnie. Tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » pn gru 21, 2009 8:32 pm

Witam.
Idą święta więc proponuję zostawić te wszystkie pytania po świętach.

Zarówno : "Ziemniaq" jak i "Smar666" mają bardzo dobry plan i działają w słusznym kierunku aby OFC działało prężnie i stowarzyszenie było sformalizowane zgodnie ze wszystkimi wyznacznikami prawa.
Jeszcze raz (chociaż jestem tu od niedawna i byłem tylko na jednym spotkaniu OFC) deklaruję swoje pełne poparcie,
chęć współpracy oraz pomocy w granicach możliwości.

Uważam że działania kolegów zmierzają w bardzo dobrym kierunku, co z pewnością w 100% zaaprobuje sam zespół jak i Leszek Martinek.

Będąc tutaj na forum nauczyłem się jednej bardzo pozytywnej rzeczy, że lepiej działać, pomóc w tym działaniu i wspierać niż tylko
mieć uwagi i rościć pretensje.

Musze powiedzieć, że spotkanie w Mikołowie dało mi bardzo wiele , a co najważniejsze pozwoliło obiektywnie spojrzeć na pewne sprawy związane z OFC.

Dlatego jeszcze raz : koledzy Marcinie i Sławku macie moje pełne poparcie.

Wszystkim forumowiczom, całemu OFC, zespołowi Dżem i wszystkim osobom które związane są z Dżemem, oraz wszystkim którzy tu zajrzeli
życzę zdrowych, pogodnych, radosnych, wesołych świąt.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
gola72

Postautor: gola72 » pn gru 21, 2009 9:20 pm

:D :arrow:
Ostatnio zmieniony pt gru 17, 2010 12:33 pm przez gola72, łącznie zmieniany 1 raz.
tete

Postautor: tete » wt gru 22, 2009 4:39 pm

Stowarzyszenie, status, rejestracja, kapituła, prezes, zastępca, zezwolenia, regulaminy, legitymacje, logo, składki, znaczki, członkowie szeregowi, członkowie honorowi, akademie ku czci, kasa, kasa, kasa, spotkania oficjalne, nieoficjalne egzekutywy, słowa, dąsy, koterie, stronnictwa, klapa.......
Czarny scenariusz..... Oby się nie sprawdził.....
Już sam pomysł mnie odstręcza, Rysiek przewraca się w grobie na Wartogłowcu. Powodzenia Wam życzę, ale trzymać się od tego będę bardzo daleko.........
Awatar użytkownika
alegorn

Postautor: alegorn » wt gru 22, 2009 5:03 pm

tete pisze:Rysiek przewraca się w grobie na Wartogłowcu

kolejny/a ktory wie lepiej co wolno a czego nie, co dokladnie myslal rysek...
nie wiem czy miales z nami jakas stycznosc wczesniej.... moze nim wydasz o nas ocene - sprobuj nas poznac..?

na koniec cytat pewnej piosenki - byc moze cos ci sie skojarzy...

Jeszcze jeden, który wie, czego ja od życia chcę
Twardy facet, pięści ma, patrzy spoza grubych akt
Chce mnie skazać za to, że jestem już od lat na dnie
Chce dać wyrok, rok czy dwa, żeby odciąć mnie od zła
ref.:
Nie dostaniesz mnie, tak łatwo
Choć mnie tropisz w noc i w dzień
Już w ciemności widzę światło
Tam jest moja szansa - śmierć
Nie dostaniesz mnie, tak łatwo
Chociaż mówisz mi na ty
Chcesz być moim ojcem, matką
Odwal się, nie ufam ci, nie ufam ci
Prokurator to jest ktoś, kto ma takich jak ja dość
Nawet nie mam mu za złe, że mym ciałem brzydzi się
Czasem wrzeszczy, czasem znów, w oczy patrzy mi bez słów
A czasem bierze mnie na strach, w końcu to jest jego fach
ref.:
Boże, zrób coś jeśli to, da mi ulgę - zabij go
Boże, ty go dobrze znasz, przecież on ma moją twarz

Prokurator - ten co wie, co jest dobre, co jest złe
Obserwuje kiedy śpię, nawet w śnie oskarża mnie
Nie dostaniesz mnie
Trzy lustra
Trzy pytania które
Przewiercają mnie do dna
Ta dziura jest głębsza od duszy
[m]
Gość

Postautor: Gość » wt gru 22, 2009 8:01 pm

alegorn pisze:kolejny/a ktory wie lepiej co wolno a czego nie, co dokladnie myslal rysek...
nie wiem czy miales z nami jakas stycznosc wczesniej.... moze nim wydasz o nas ocene - sprobuj nas poznac..?

Al a skąd wiesz, że Tete nas nie zna ... każdy ma prawo do wydawania własnych opinii i nie każdy musi być optymistycznie nastawiony do naszych działań.
tete

Postautor: tete » wt gru 22, 2009 8:19 pm

Nie roszczę sobie prawa do wydawania wyroków. Piszę wyłącznie we własnym imieniu. Mam prawo do własnego zdania. Mam prawo do wyrażania go. Mam prawo do przypuszczeń, jaki mógłby być stosunek Ryśka do takiego przedsięwzięcia. Nie trzeba być Skaradzińskim, żeby mieć w tej materii własne zdanie. Pomysł mi się nie podoba. A nie oceniam osób, ale pomysł. Być może jestem w błędzie. Inicjatorom życzę powodzenia. I dziwię się skąd ta "alergiczna" reakcja. To nie wróży najlepiej wewnętrznej demokracji w stowarzyszeniu in spe. Cytaty z Prokuratora uważam za zbędne i nie trafione.
Wszystkim życzę szczęśliwych i radosnych Swiąt
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » wt gru 22, 2009 8:29 pm

A ja nie wiem czy 'tete' nas zna czy nie (choć pamięć jest ulotna), ale teksty w stylu "Rysiek się w grobie przewraca" kiedyś doprowadzały mnie do złości - dziś budzą już tylko politowanie na mej nieogolonej twarzy...

Jeśli zaś chodzi o pozostałą część wypowiedzi to nie wniosła do tematu nic, była pusta i nijaka. A fragment "kasa, kasa, kasa" osobiście mnie obraził... Niestety to tak ludzka cecha, która bardzo łatwo pozwala jednemu człowiekowi opluć drugiego, zdeptać to co buduje w dobrzej wierze. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, niemniej jednak nie powinien bezpodstawnie obrażać innych. I dlatego pewnie Jacek zaproponował bliższe poznanie - może wtedy rzeczywistość zweryfikowała by tą nijaką wypowiedź. Pachnie mi tu jednak bardziej postawą 'stowarzyszenia, zrzeszenia są złe bo są złe'. Tylko nie wiem dlaczego ? Bo co, podobne są do partii ? Bo był PRL ? To ja przypomnę, że od 20 lat nie ma PRLu, a demokracja oferuje swobodę zrzeszania się wraz z całym bagażem plusów i minusów. I o tych plusach i minusach możemy rozmawiać, a nie o przewracającym się w grobie Ryśku Riedlu.

Dziękuje, miłego wieczoru.
tete

Postautor: tete » wt gru 22, 2009 10:04 pm

Panowie, mniej emocji, więcej zdrowego rozsądku. I czytania ze zrozumieniem. Przedstawiłam domniemany czarny scenariusz. Nic więcej. Wynika on nie z pamięci PRL-u, ale z doświadczenia. Nie wiem dlaczego ktoś miałby sie poczuć obrażony "oczywistą oczywistością", jaką jest kwestia zarządzania finansami w każdym stowarzyszeniu. Proszę nie imputowac mi treści, których nie ma w wypowiedzi. A zdanie o Ryśku było li tylko retorycznym ozdobnikiem. Zdumiewa mnie histeryczna reakcja na nie, jak również to, że wymiana zdań ogniskuje się wokół tego jednego, a nie ewentualnego meritum.
Po prostu: dla mnie zestawienie: Dżem - stowarzyszenie (z całymi tego administracyjno prawnymi konsekwencjami) to paradoks. Chichot historii. Ale generalnie - róbta co chceta. Nic mi do tego.
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » wt gru 22, 2009 10:41 pm

tete pisze:Po prostu: dla mnie zestawienie: Dżem - stowarzyszenie (z całymi tego administracyjno prawnymi konsekwencjami) to paradoks. Chichot historii. Ale generalnie - róbta co chceta. Nic mi do tego.

Dodam iż ten paradoks jest w pełni akceptowany i popierany przez zespół.

Ziemniaq
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » śr gru 23, 2009 11:25 am

Przepraszam, że znowu dodam wpis, chociaż osobiście uważam temat za zamknięty, ale
muszę odpowiedzieć "TETE"

Jeżeli według "TETE" reguła : zespół Dżem - fan club jako stowarzyszenie to paradoks, to niestety
wszystkie oficjalnie działające fan cluby na całym świecie różnych zespołów są w takim razie według "TETE" paradoksem.

Na koniec.
Założenie stowarzyszenia to jedyna najszybsza, najprostsza forma uczynienie Fan Clubu w pełni legalną formacją.

Z całą stanowczością i odpowiedzialnością popieram działania kolegów Smara666 i Ziemniaqa.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl

Wróć do „Zapytania”